X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PIE: dynamika wynagrodzeń powinna pozostać wysoka

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 14:38
W lutym przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach wyniosło 5568,82 złotych brutto - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W porównaniu z tym samym okresem 2020 roku wzrosło o 4,5 procent. Chodzi o firmy, w których pracuje powyżej 9 osób.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

W lutym w tego typu przedsiębiorstwach pracowało 6 milionów 334 tysięcy osób, czyli o 1,7 procent mniej, niż w lutym ubiegłego roku.


Posłuchaj
00:17 10965108_2.mp3 GUS podał dane na temat wynagrodzń i zatrudnienia w gospodarce. Komentuje Michał Gniazdowski, analityk z zespołu makroekonomii Polskiego Instytutu Ekonomicznego. (IAR)

 

W opinii analityków Polskiego Instytutu Ekonomicznego, spadki zatrudnienia mogą czasowo przybrać na sile z uwagi na większą liczbę absencji związanych z Covid-19. - Spodziewamy się jednak małego uszczerbku dla aktywności gospodarczej. Dynamika wynagrodzeń powinna pozostać wysoka - dodają analitycy.

Posłuchaj
00:24 10965108_1.mp3 Michał Gniazdowski, analityk z zespołu makroekonomii Polskiego Instytutu Ekonomicznego o danych GUS-u na temat wynagrodzeń i zatrudnienia. (IAR)

W marcu spodziewają się słabszego wyniku. Wyjaśniają, że zatrudnienie będzie czasowo obniżać większa liczba osób przebywających na kwarantannie - obecnie przekracza ona 300 tysięcy osób.

IAR, PR24, akg