X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Pokazać potencjał gospodarczy naszego kraju". Zobacz, co Polska zaprezentuje na Expo w Dubaju

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 14:50
W programie gospodarczym towarzyszącym obecności Polski na wystawie Expo weźmie udział blisko 2,5 tys. naszych firm - przekazał prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Paule_Knete/pixabay

- Dla polskich przedsiębiorców przygotowaliśmy program wsparcia, który dedykowany jest nie tylko tym największym, ale także małym i średnim firmom - powiedział prezes PAIH.

Według Dryndy ważne jest, by podczas wystawy "pokazać potencjał gospodarczy naszego kraju" partnerom z pozaunijnych rynków, w tym krajów afrykańskich. Drynda zachęcił przedsiębiorców do udziału m.in. w dwóch forach gospodarczych, seminariach biznesowych w Pawilonie Polski oraz webinariach eksperckich.

Posłuchaj
00:26 11294125_2.mp3 Wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak o udziale Polski na Expo w Dubaju. (IAR)

 

Jak przekazała PAIH, wśród najważniejszych wydarzeń podczas Expo planowane są: Dzień Polski (7 grudnia 2021 r.), Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze (6.12.2021 r.) oraz Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze (23.02.2022 r.). - Przez kolejne sześć miesięcy na Expo odbędzie się ok. 1 tys. różnego rodzaju wydarzeń organizowanych przez nasz kraj - podkreślono.

Według wiceministra rozwoju i technologii Grzegorza Piechowiaka Expo w Dubaju może stać się "jednym z motorów naszego rozwoju". - Umocni naszą gospodarkę jako czołową gospodarkę Starego Kontynentu, która cały czas pozostaje niezwykle atrakcyjnym i przyjaznym miejscem do inwestowania - ocenił.

panorama Dubaju 1200.jpg
Polska na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju. Pawilon Polski zaprezentuje nasz potencjał

Dodał, że udział Polski w Wystawie Światowej będzie z jednej strony manifestem gospodarczym po pandemii, a z drugiej okazją do nawiązania ważnych kontaktów biznesowych na Bliskim Wschodzie, a sama wystawa - bramą do rynków afrykańskich.


Posłuchaj
00:19 11294125_1.mp3 Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda o udziale Polski na Expo w Dubaju. (IAR)

 

Agencja – we współpracy z wieloma instytucjami – przygotowała program gospodarczy dla przedsiębiorców - złożony "z narzędzi wsparcia, skierowanych do polskich firm, które chcą się rozwijać, korzystając z udziału Polski w Expo". Jednym z nich jest Program Partnerski. Jak wyjaśniono we wtorkowej informacji prasowej PAIH, "daje przedsiębiorcom możliwość promocji oraz wzmocnienia planów ekspansji zagranicznej".

Inna inicjatywa w ramach programu gospodarczego ma umożliwić uzyskanie środków w ramach koordynowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości programu Go to Brand. - Przedsiębiorcy otrzymują wsparcie finansowe na promocję marek produktowych, między innymi podczas Expo 2020 - wyjaśniono.

PAIH planuje też seminaria biznesowe w Pawilonie Polski, podczas których zagranicznym inwestorom zostaną zaprezentowane polskie usługi i technologie. Z kolei webinaria eksperckie mają poszerzyć wiedzę przedsiębiorców na temat warunków ekspansji zagranicznej na rynki krajów Zatoki Perskiej i Afryki.

Drynda zwrócił uwagę, że Bliski Wschód jest dziś światowym centrum wymiany handlowej. - Dzięki Expo polskim firmom będzie łatwiej pojawić się na nowych dla siebie rynkach - ocenił.

PAIH przekazała, że miejscem prezentacji potencjału naszej gospodarki będzie m.in. Pawilon Polski o powierzchni ponad 2 tys. m kw. W jednej z części Pawilonu, zaprojektowanej z myślą o spotkaniach biznesowych – mają m.in. odbywać się spotkania polskich i zagranicznych przedsiębiorców. W ramach ekspozycji multimedialnej w strefie "Poland. Spirit of ingenuity" zaprezentowanych zostanie ok. 200 firm reprezentujących sektory z największym potencjałem eksportowym na rynki Bliskiego Wschodu.

Obecnie w Pawilonie Polskim trwają ostatnie prace wykończeniowe. Expo 2020 w Dubaju potrwa od 1 października 2021 r. do 31 marca 2022 r.

IAR/PAP, PR24, akg

Czytaj także

Prezes PAIH: pandemia nie zmniejszyła zainteresowania zagranicznych inwestorów Polską

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 08:40
- Wystawa Expo w Dubaju jest szansą dla polskich firm, by zdobyć nowe rynki Bliskiego Wschodu, a też perspektywiczny rynek afrykański - mówił prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda. Zaznaczył, że pandemia nie zmniejszyła zainteresowania zagranicznych inwestorów Polską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Okazja, by promować mocniej polską markę". Jarosław Gowin o obecności Polski na Expo 2020 w Dubaju

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 11:09
Wystawa Expo 2020 w Dubaju to okazja, żeby przypomnieć światu o atutach polskiej gospodarki, o jej prężności, żeby pokazać polskie produkty i promować jeszcze mocniej polską markę - powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju. Pawilon Polski zaprezentuje nasz potencjał

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 12:08
Już za 140 dni rozpocznie się największe wydarzenie promocyjno-gospodarcze na świecie – Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju. Zaprezentujemy tam Polskę jako kraj, którego głównym zasobem są ludzie - kreatywni, gościnni, pracowici, wykształceni, pełni energii, umiejący stawiać czoła nowym wyzwaniom, wyznaczający trendy.
rozwiń zwiń