more_horiz
Gospodarka

Jak pobudzić inwestycje firm? Poznaliśmy propozycje nowych rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 19:43
Rząd planuje w II kw. rozszerzenie instrumentów prawnych pobudzających działalność inwestycyjną firm aktualizując "Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2030” - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
Zdaniem rządu - najbardziej pożądany jest wzrost liczby inwestycji w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.
Zdaniem rządu - najbardziej pożądany jest wzrost liczby inwestycji w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.Foto: Pixabay

Chodzi o projekt uchwały Rady Ministrów zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia programu rozwoju pod nazwą "Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2030" przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Potrzeba większych inwestycji w sektorze MŚP

Jak wskazali projektodawcy, zmiany w Programie dokonane w 2021 r., były wprowadzone na czas oznaczony i przestały obowiązywać z końcem 2021 r. "Mając na względzie doświadczenia zebrane w zakresie funkcjonowania Programu, a przede wszystkim pozytywne efekty czasowej zmiany przepisów w 2021 r., zauważa się potrzebę wprowadzenia zmian Programu, które m.in. nie będą ograniczone czasowo w warunkach niepewnej sytuacji gospodarczej przedsiębiorcy potrzebują rozwiązań motywujących do podejmowania działań inwestycyjnych" - zaznaczyli.

Dodano, że dotyczy to wszystkich przedsiębiorców, natomiast najbardziej oczekiwany i pożądany jest wzrost liczby inwestycji w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Czytaj także:

Podkreślono, że potrzeba dokonania aktualizacji przepisów Programu wynika z szeregu czynników, z których główną rolę odgrywa, w związku ze światową pandemią wirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej przez niego choroby COVID-19, konieczność rozszerzenia instrumentów prawnych pobudzających działalność inwestycyjną przedsiębiorców.

Większa dostępność do wsparcia

Wskazano, że zgodnie z projektowanymi zmianami, do Programu zostaną wprowadzone zapisy mające na celu m.in. utrzymanie obniżonych ilościowych kryteriów oceny projektów inwestycyjnych dla sektora MŚP oraz przedsiębiorców tzw. rozwijających się.

Czytaj także:

Jak wyjaśniono, celem proponowanego rozwiązania jest zwiększenie dostępności do wsparcia w szczególności dla MŚP.

PR24, akg

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem