more_horiz
Gospodarka

Gates dawał setki milionów dolarów na blokowanie przejęcia Twittera przez Muska? Nieoficjalne informacje

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 17:31
Z analizy udostępnionej przez prawicowy portal Breitbart News wynika, że setki milionów dolarów były przekazywane z fundacji Billa Gatesa do 11 z 26 organizacji, które w zeszłym miesiącu podpisały list otwarty wzywający reklamodawców Twittera do bojkotu firmy, jeśli Elon Musk przywróci wolność słowa na platformie.
Breitbart: W sumie 11 z 26 organizacji walczących z Muskiem otrzymało finansowanie od podmiotu wspieranego przez Gatesa
Breitbart: W sumie 11 z 26 organizacji walczących z Muskiem otrzymało finansowanie od podmiotu wspieranego przez GatesaFoto: Forum/Adrien Fillon

W raporcie Breitbart News wskazał m.in. na takie organizację jak New Venture Fund, które w 2020 roku otrzymało największe od ponad pół dekady środki z Fundacji Gatesa (ponad 84,58 mln dolarów). Fundacja ta wspiera czterech sygnatariuszy listu.

Z kolei Fundacja Tides powiązana jest z pięcioma organizacjami, które również podpisały list. W materiale wspomniany jest także Empowering Pacific Islanders Community czy Reproaction, które również otrzymywało środki. 

Problemy z przejęciem Twittera przez Muska. Nieoficjalne informacje

Raport Breitbart News, oparty jest na badaniach i analizach nowo utworzonej Fundacji na rzecz Wolności Online (FFO), która przeanalizowała publiczne zgłoszenia w celu wyśledzenia setek milionów dolarów składek płynących do sygnatariuszy listu od Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Jak podaje portal, niedawno Musk poprosił swoich 94 milionów obserwujących na Twitterze, aby odkryli fundusze stojące za 26 organizacjami pozarządowymi, które podpisały list grożący zniszczeniem dochodów reklamowych firmy, jeśli Musk odwróci swoją politykę dotyczącą cenzury.

Według Breitbart News powiązanie listu otwartego z założycielem Microsoftu jest znaczące, ponieważ Gates jest w trakcie publicznego sporu z obrońcą wolności słowa Elonem Musk'iem.

"W zeszłym miesiącu Gates ujawnił swoją krótką pozycję o wartości 500 milionów dolarów przeciwko należącej do Muska Tesli" - czytamy na breitbart.com.

Breitbart News zwraca także uwagę, że Gates jest także zagorzałym zwolennikiem cenzury, często wzywając firmy technologiczne, aby zrobiły więcej, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się "dezinformacji zdrowotnych" w internecie.

Czytaj także:

PR24.pl/Breitbart.com/mk

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem