Dystrybucja węgla do samorządów. PGG dostarczyła gminom blisko 400 tys. ton tego surowca
Polska Grupa Górnicza w ramach programu preferencyjnej sprzedaży węgla przez samorządy dostarczyła ponad 390 tys. ton tego surowca do wszystkich 867 gmin, które zawarły umowy ze spółką - poinformowała PGG.
2023-01-02, 16:04
"Wszystkie 867 gmin, z którymi PGG ma podpisane umowy, otrzymało już węgiel. Dostarczony wolumen przekroczył 390 tys. ton. Gminy chcą kontynuować współpracę z PGG w 2023 roku. Jesteśmy na to w 100 procentach przygotowani" - podała Grupa na Twitterze.
Za pomoc w dostarczeniu węgla dla samorządów przedstawiciele PGG podziękowali przewoźnikowi kolejowemu PKP Cargo. "Liczymy na dobrą współpracę także w 2023 roku" - napisano.
PGG to jeden z sześciu podmiotów, dostarczających węgiel samorządom. Pozostałe to PGE Paliwa, Tauron Wydobycie, Węglokoks, Węglokoks Kraj i Lubelski Węgiel Bogdanka.
Umowy na 2023 r.
Polska Grupa Górnicza, która podpisała dotąd umowy z 867 gminami, w ramach zgłoszonego zapotrzebowania ma dostarczyć w sumie (w roku 2022 i 2023) ok. 1 mln ton węgla. Spółka zapewnia, że w pełni wywiąże się z zawartych z gminami umów.
REKLAMA
Ustawa o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe, gminy, spółki gminne i związki gminne zakłada, że mogą kupować węgiel od jego producentów i importerów za nie więcej niż 1,5 tys. zł za tonę. Gmina może sprzedawać węgiel mieszkańcom w cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę. Węgiel w preferencyjnej cenie mogą kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego. Obowiązuje limit 3 ton węgla do kwietnia 2023 r.
- Kolejne miasta zaczynają sprzedawać węgiel. To efekt tarczy energetycznej
- Dystrybucja węgla do samorządów. Wiceszef aktywów państwowych: harmonogram realizowany jest zgodnie z planem
- Ile węgla trafi do samorządów do końca roku? PGG podaje dane
PAP/IAR/PR24.pl/mk
REKLAMA