more_horiz
Gospodarka

Wiodący producent armatek śnieżnych w Polsce. PFR kupił w spółce udziały

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 13:21
Polski Fundusz Rozwoju obejmie 45 procent udziałów w kapitale zakładowym spółki Supersnow - wiodącego producenta armatek śnieżnych oraz systemów naśnieżania stoków narciarskich z Podhala.
Supersnow jest jednym z trzech w Europie oraz pięciu na świecie wiodących producentów armatek śnieżnych.
Supersnow jest jednym z trzech w Europie oraz pięciu na świecie wiodących producentów armatek śnieżnych.Foto: Supersnow

Środki pozyskane w ramach transakcji mają być przeznaczone przez Supersnow na dalszy rozwój innowacyjnych produktów oraz kontynuację dynamicznej ekspansji na rynkach zagranicznych.

Supersnow to kolejna po Polskich Kolejach Linowych inwestycja w obszarze rozwoju infrastruktury sportowej i turystycznej. To innowacyjna spółka posiadająca własną technologię oraz ambitne plany ekspansji zagranicznej, które będziemy wspierać w najbliższych latach - powiedział prezes zarządu PFR Paweł Borys.

Wiodący producent w Europie

Supersnow jest jednym z trzech w Europie oraz pięciu na świecie wiodących producentów armatek śnieżnych oraz kompleksowych systemów naśnieżania stoków narciarskich, sprzedającym swoje produkty w ponad 20 krajach.

- Mając na uwadze unikalne przewagi konkurencyjne naszych produktów, które przez ostatnie lata zyskiwały uznanie kolejnych ośrodków narciarskich w Europie, jestem przekonany, że dołączenie do struktury akcjonariatu tak renomowanego i silnego kapitałowo partnera, jakim jest PFR, rozpoczyna dla Supersnow nowy etap rozwoju na światowych rynkach. Dobry produkt w połączeniu z silną bazą kapitałową, wsparty naszym wieloletnim doświadczeniem branżowym, pozwala patrzeć w przyszłość z dużym optymizmem - powiedział akcjonariusz i Przewodniczący Rady Nadzorczej Supersnow Damian Piotr Dziubasik.

Rozwój spółki w innych krajach

Supersnow powstała w 2000 r. a 15 lat później otwarto nowoczesną fabrykę urządzeń naśnieżających w Maniowach w pow. nowotarskim. Rocznie w tej fabryce powstaje tysiąc armatek śnieżnych. W ciągu ostatnich kilku lat, w celu wzmocnienia rozwoju biznesu na rynkach eksportowych, Spółka utworzyła dwa podmioty zależne - Supersnow GMBH posiadające nowoczesne centrum serwisowo-dystrybucyjne w Roppen w austriackim Tyrolu oraz Supersnow SRL Sibiu w Rumuni. Firma zatrudnia ponad 140 osób.

Polski Fundusz Rozwoju jest spółką Skarbu Państwa. PFR pełni rolę inwestora kapitałowego w celu długoterminowego finansowania dla rentownych projektów, realizowanych w sektorach energetyki, węglowodorów, transportu, infrastruktury samorządowej, infrastruktury przemysłowej oraz infrastruktury telekomunikacyjnej. W 2018 r. PFR odkupił akcje Polskich Kolei Linowych stając się właścicielem m.in. kolejki linowej na Kasprowy Wierch.

Czytaj także:


PAP/IAR/PR24.pl/mk