more_horiz
Gospodarka

Będzie więcej miejsc dla podróżnych. Zobacz plany PKP Intercity

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 15:32
PKP Intercity zaplanowało w okresie świątecznym wzmocnienia pociągów dodatkowymi wagonami w niektórych popularnych skladach.
Będzie więcej miejsc dla podróżnych w składach wyruszających m.in. ze Szczecina, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Poznania  i Gdyni.
Będzie więcej miejsc dla podróżnych w składach wyruszających m.in. ze Szczecina, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Poznania i Gdyni.Foto: Shutterstock/Dizfoto

Dzięki dodatkowym wagonom będzie więcej miejsc dla podróżnych w składach wyruszających m.in. ze Szczecina, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Poznania czy Gdyni - poinformował przewoźnik w piątkowym komunikacie.

Analiza frekwencji

Dodatkowo, na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz frekwencji, PKP Intercity będzie w miarę możliwości wzmacniać kolejne pociągi dodatkowymi wagonami, gdy zaobserwuje zwiększone zainteresowanie danym połączeniem.

PKP Intercity przypomina, że pasażerowie, którzy planują rodzinne podróże mogą skorzystać z oferty dla małych grup - Taniej z Bliskimi. Aby z niej skorzystać wystarczy podróżować w grupie od 2 do 6 osób - wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30 proc. zniżki od bazowych cen biletów. Oferta ta łączy się z ulgami ustawowymi i obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych.

Mobilni informatorzy

W okresie Świąt Bożego Narodzenia na największych stacjach kolejowych w Polsce dyżurować będą informatorzy mobilni PKP Intercity udzielający informacji na temat rozkładu jazdy, topografii dworca oraz wszelkich innych pomocnych w podróży.

Czytaj także:

IAR/PAP/PR24, akg