more_horiz
Gospodarka

Cena gazu dla klientów biznesowych. Prezes Obajtek: obniżamy ją aż o 55 proc. względem ceny z początku roku

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 13:50
- Stworzyliśmy silny koncern, by stabilizować sytuację gospodarczą w kraju. I mamy tego wymierne efekty - od dziś obniżamy ceny gazu dla klientów biznesowych aż o 55 procent względem ceny z początku 2023 roku - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. 
Prezes Obajtek: nowa cena wyniesie 353 zł za MWh wobec 793 zł za MWh
Prezes Obajtek: nowa cena wyniesie 353 zł za MWh wobec 793 zł za MWhFoto: Daniel Obajtek/Twitter

Orlen wprowadza niższą cenę gazu dla odbiorców rozliczanych na podstawie cennika "Gaz dla Biznesu", w tym między innymi dla piekarni. 

We wpisie na Twitterze prezes Obajtek dodał, że nowa cena wyniesie 353 zł za MWh wobec 793 zł za MWh.

Obniżkę cen gazu zapowiedział dwa tygodnie temu prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. - To już jest następna obniżka cen, dla wszystkich klientów będących na cenniku. To jest 130 tysięcy użytkowników. To są piekarnie, cukiernie, to są drobne zakłady. Obniżamy cenę gazu do poziomu za 1 megawatogodzinę z 650 do 353 złotych. To jest ponad pięćdziesięcioprocentowa obniżka cen gazu - podkreślił wtedy prezes.

Prezes PKN Orlen zapowiedział też, że ceny gazu będą publikowane z miesięcznym wyprzedzeniem. 

Gaz w oparciu o cennik "Gaz dla Biznesu"

Na Twitterze prezesa Orlenu podano także, że nowa cena za gaz dotyczy klientów rozliczanych w oparciu o cennik "Gaz dla Biznesu" PGNiG Obrót Detaliczny.

Z końcem lutego PGNiG OD informował, że od 1 kwietnia wprowadzony zostanie nowy sposób kształtowania cennika, dzięki któremu ceny mają odzwierciedlać notowania na europejskich giełdach. Od 1 do 30 kwietnia cena będzie wynikała z nowego Cennika "Gaz dla Biznesu" nr 10, który będzie tzw. cennikiem indeksowanym i umożliwi oferowanie klientom biznesowym cen gazu opartych na notowaniach giełd towarowych, w tym Towarowej Giełdy Energii. Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wyniesie 353 zł/MWh i będzie obowiązywać do końca kwietnia br. Następnie cena będzie aktualizowana w cyklach miesięcznych i podawana z miesięcznym wyprzedzeniem tzn. na koniec marca zostanie podana cena na maj, na koniec kwietnia na czerwiec itd. - wyjaśniło PGNiG OD.

PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen to największy detaliczny sprzedawca gazu w Polsce

Czytaj także:

PAP/IAR/PR24.pl/mk