more_horiz
Gospodarka

Kolejny odcinek S7 ułatwi dojazd do lotniska w Radomiu. Wkrótce otwarcie trasy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2023 11:30
Jeszcze przed majówką, kierowcom zostanie udostępniony fragment trasy S7 pomiędzy podwarszawską Lesznowolą a Tarczynem. Nowy fragment ekspresówki ułatwi dojazd do otwartego w czwartek lotniska Warszawa-Radom. 
Niedługo zostanie otwarty kolejny odcinek trasy S7.
Niedługo zostanie otwarty kolejny odcinek trasy S7.Foto: pap/Leszek Szymański

- Spodziewamy się otwarcia Lesznowola - Tarczyn jeszcze w tym miesiącu, na pewno przed majówką. (...) To kolejna dobra wiadomość dla kierowców podróżujących w układzie północ-południe, bo przypomnę, że w ubiegłym tygodniu docelowe parametry uzyskała autostrada A1 - powiedział.

Szybciej na południe

- Lotnisko w Radomiu jest dobrze połączone z Warszawą dzięki drodze ekspresowej S7 - wskazał premier Morawiecki podczas uroczystości otwarcia lotniska w Radomiu. 

Dodał, że na początku po otwarciu ruch będzie odbywał się z pewnymi ograniczeniami, ponieważ zostanie udostępniony na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu.

Posłuchaj
00:28 12327614_1.mp3 Lotnisko w Radomiu jest dobrze połączone z Warszawą dzięki drodze ekspresowej S7. Źródło: IAR

Rzecznik przypomniał, że fragment trasy S7 Lesznowola - Tarczyn to jeden z trzech odcinków arterii wylotowej z Warszawy w kierunku Grójca. Wyjaśnił, że zakończyła się budowa fragmentu Grójec -Tarczyn, otwarty został też odcinek Warszawa Lotnisko – Lesznowola.

Otwarcie odcinka Lesznowola - Tarczyn spowoduje, że trasą będzie można podróżować od Warszawy do granicy województwa małopolskiego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na realizację tej inwestycji w sierpniu 2017 r.; jednak, jak podaje GDDKiA, wykonawca, firma IDS-BUD, pomimo wielokrotnych wezwań, nie realizowała prac objętych kontraktem, a mobilizacja sprzętu i kadry nie rokowała, by inwestycja została skutecznie zakończona.

Dlatego w trzecim kwartale 2020 r. GDDKiA musiała rozwiązać umowę i ogłosić przetarg na dokończenie niezrealizowanych prac. W czerwcu 2021 r. podpisana została umowa z nowym wykonawcą odpowiedzialnym za kontynuację robót, firmą Intercor.

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl/ IAR/ PAP/ mib

REKLAMA