Nowość na lotnisku w Warszawie. Port uruchamia kapsuły do spania dla podróżnych
Podróżni, którzy z powodu przesiadki i długiego oczekiwania na samolot, spędzą kilka godzin w terminalu, mogą skorzystać z kapsuł do spania. Godzina użytkowania takiej kapsuły, to koszt 60 złotych. Za kolejne godziny opłata będzie jednak niższa.
2023-08-23, 11:36
Takie urządzenia wykorzystywane są już w wielu portach na całym świecie i cieszą się sporym zainteresowaniem wśród podróżujących.
Kapsuły dla przesiadających się podróżnych
Cztery kapsuły do spania oraz dwa wysokiej jakości fotele z funkcją masażu znajdują są w strefie non-Schengen, w obszarze gate’ów autobusowych 1N-2N. Początkowo pasażerowie ze strefy będą mogli korzystać jedynie w porze nocnej, od godziny 19:00 do 7:00. W późniejszym etapie usługa dostępna będzie przez całą dobę. Jedna godzina użytkowania kapsuły wynosi 60 złotych, dwie to koszt 110 złotych, natomiast każda kolejna to dodatkowe 40 złotych.
W cenie, poza możliwością odpoczynku, pasażer otrzyma opaskę na oczy, zatyczki do uszu, kapcie oraz poduszkę. Podróżni, którzy wykupią nocleg w kapsule, będą mogli również skorzystać z bezpłatnych 10 minut masażu na fotelu. Standardowo cena 10 minut masażu wynosi 40 złotych, 20 minut to koszt 60 złotych, a pół godziny to 70 złotych.
Kolejne ułatwienie dla podróżnych
- Kapsuły do spania to kolejne rozwiązanie ułatwiające podróżowanie, które wprowadzamy na naszym lotnisku. Wychodzimy w ten sposób naprzeciw potrzebom pasażerów, którzy nie mogą opuścić terminalu i skorzystać z tradycyjnego noclegu w hotelu. Właśnie dlatego urządzenia zlokalizowane są w strefie non-Schengen. Wierzymy, że w ten sposób poprawimy komfort oczekiwania na przesiadkę w naszym porcie - powiedziała rzeczniczka lotniska Anna Dermont.
REKLAMA
To niejedyna nowość na stołecznym lotnisku. Do dyspozycji pasażerów będą automaty paczkowe, dzięki którym będzie można nadać rzeczy, które zostały zatrzymane w czasie kontroli bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy w bagażu znajdzie się przedmiot, który powinien znaleźć się w rejestrowanym, na przykład perfumy czy pamiątkowy scyzoryk, pasażer może go wysłać.
Dotychczas taki przedmiot musiał zostać wyrzucony lub, jeśli podróżny miał jeszcze na to czas, mógł zostać nadany w bagażu rejestrowanym. By jednak móc skorzystać z możliwości nadania paczki, konieczne będzie wykupienie lotniskowej usługi "Fast Track", czyli szybkiej odprawy.
- Już 60 tys. pasażerów na liczniku. Dobre perspektywy przed lotniskiem w Radomiu
- "Ważne, by spółki strategiczne zostały w rękach państwa". Marcin Przydacz wskazuje przykład PLL LOT
- Lotnisko Chopina w czołówce punktualności. Rekord pasażerski u progu wakacji
IAR/Aleksander Pszoniak/PR24.pl/mk
REKLAMA
REKLAMA