Ruszył sezon grzewczy. Tauron: mamy wystarczającą ilość węgla zapewniającą dostawy ciepła na cały sezon
Tegoroczny sezon grzewczy rozpoczął się o dwa tygodnie później niż w ubiegłych latach, podał Tauron. Dostawa ciepła realizowana jest już do ponad 90 proc. budynków podłączonych do sieci grupy.
2023-10-18, 11:59
- Tauron zakontraktował paliwa w ilości zapewniającej dostawy ciepła na najbliższy sezon grzewczy. Przygotowania do sezonu grzewczego, we wszystkich jednostkach wytwórczych Tauron Ciepło, rozpoczęły się z wyprzedzeniem, tak aby w pełni zabezpieczyć dostawy ciepła w sezonie grzewczym. Aktualny stan zapasów węgla w elektrociepłowniach i ciepłowniach oraz zawarte kontrakty, zabezpieczają ciągłość dostaw ciepła przez cały sezon grzewczy 2023/2024 - powiedział prezes Taurona Paweł Szczeszek, cytowany w komunikacie.
Sezon grzewczy dopiero się zaczął
Wyjątkowo długie lato i utrzymujące się wysokie temperatury powietrza w tym roku, spowodowały, że spółdzielnie i zarządcy zdecydowali o rozpoczęciu sezonu grzewczego w ich budynkach w październiku.
- W okresie przejściowym, na początku jesieni, kiedy temperatury zewnętrzne są jeszcze zmienne, dostawy ciepła do mieszkań reguluje automatyka pogodowa, która umożliwia włączenie i wyłączenie dostaw do budynku w zależności od temperatury zewnętrznej - dodał prezes Tauron Ciepło Marcin Staniszewski.
W ubiegłym sezonie grzewczym Tauron wyprodukował około 9,3 mlnl GJ ciepła. W tym roku firma przyłączyła do sieci ciepłowniczej 163 budynki (mieszkalne, usługowe i biurowe), ponadto do końca roku 2023 zostaną przyłączone kolejne 54 budynki.
REKLAMA
Ponad 800 tys. mieszkańców
Z ciepła sieciowego dostarczanego przez Tauron Ciepło korzysta ponad 800 tysięcy mieszkańców, przede wszystkim metropolii śląsko-dąbrowskiej, ale też na południu województwa śląskiego czyli w Cieszynie, Bielsku-Białej, Tychach. Podstawowe jednostki wytwórcze to elektrociepłownie w Katowicach, Tychach, Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach oraz ciepłownie w Olkuszu, Zawierciu i w Kamiennej Górze.
Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka miała 36,31 mld zł przychodów w 2022 r.
- Tauron zapewni bezpieczeństwo energetyczne swoim klientom poprzez inwestycje w nowe technologie
- Transformacja energetyczna. Tauron stawia na podniesienie kompetencji swych pracowników
- Tauron zapewni bezpieczeństwo energetyczne swoim klientom poprzez inwestycje w nowe technologie
ISBnews/PAP/IAR/PR24.pl/mk
REKLAMA
REKLAMA