Polacy mają ponad 30 milionów internetowych kont

Po trzecim kwartale tego roku liczba rachunków umożliwiających klientom korzystanie z bankowości przez internet przekroczyła 30 mln.

2015-12-23, 10:45

Polacy mają ponad 30 milionów internetowych kont
Popularność tych usług wiąże się z ich wygodą i dostępnością. Jednak wiele osób na wątpliwości w kwestii bezpieczeństwa. Foto: Glow Images/East News

Posłuchaj

O bankowości internetowej w Porannych rozmaitościach radiowej Jedynki mówi Paweł Widawski, dyrektor Zespołu Systemów Płatniczych, Bankowości Elektronicznej i Bezpieczeństwa Banków w Związku Banków Polskich (Dominik Olędzki, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
+
Dodaj do playlisty

Polacy korzystają bardzo chętnie z rozwiązań bankowości internetowej. Potwierdzają to statystyki.

- W Polsce mamy już ponad 30 mln użytkowników tego medium. W ostatnim kwartale liczba użytkowników bankowości internetowej wzrosła o 8,34 proc., co oznacza wzrost o 2 mln 300 tys. rachunków. W ostatnim roku ten wzrost był gigantyczny, sięgał blisko 25 proc., co oznacza wzrost o 6 mln użytkowników – wyjaśnia Paweł Widawski, dyrektor Zespołu Systemów Płatniczych, Bankowości Elektronicznej i Bezpieczeństwa Banków w Związku Banków Polskich.

Aktywnych użytkowników jest mniej

To oznacza, że 30 mln Polaków ma zawarte umowy na korzystanie z bankowości internetowej. W praktyce tej usługi używa blisko 15 mln osób. Są to klienci aktywni. W tej sferze także notujemy wzrosty.

Co z bezpieczeństwem?

Popularność tych usług wiąże się z ich wygodą i dostępnością. Jednak wiele osób na wątpliwości w kwestii bezpieczeństwa.

REKLAMA

- Przede wszystkim popatrzmy na perspektywę klientów. Jak oni oceniają bezpieczeństwo bankowości internetowej. Według raportowy przygotowaną przez Fundację Kronenberga połowa użytkowników ma bardzo mocne zaufanie do tego rodzaju produktów. Obowiązek zachowania bezpieczeństwa mają zarówno banki jak i użytkownicy – podkreśla rozmówca.

Coraz częściej na korzystanie z bankowości internetowej decydują się nie tylko ludzie młodzi, ale także osoby starsze.

Dominik Olędzki, abo

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej