Ponad 1,5 tys. osób zarejestrowanych na Europejski Kongres Finansowy
Ponad 1,5 tys. osób zarejestrowało się na rozpoczynający się w poniedziałek w Sopocie VII Europejski Kongres Finansowy. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem: Kapitał, podatki i międzynarodowa solidarność w XXI wieku.
2017-06-04, 17:28
Prof. Leszek Pawłowicz, koordynator Europejskiego Kongresu Finansowego (EKF), kierownik katedry bankowości Uniwersytetu Gdańskiego, przypomniał w rozmowie z PAP, że celem organizowanego już po raz siódmy Europejskiego Kongresu Finansowego jest „poszukiwanie rozwiązań oraz zajmowanie stanowiska w sprawach związanych z bezpieczeństwem finansowym w Polsce i w Europie”.
Uczestnikami kongresu są przedstawiciele biznesu, nauki i polityki
Impreza rozpocznie w poniedziałek debatą poświęconą solidarności podatkowej na świecie i w UE. Zaplanowano też dyskusje o innowacjach i nowych technologiach w finansach oraz o stabilności i bezpieczeństwie systemu finansowego.
Program trzydniowego spotkania przewiduje też dyskusje na temat wyzwań stojących przed sektorem bankowym: cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa, finansowania mikroprzedsiębiorstw oraz umiędzynarodowienia biznesu, instytucji rozwojowych czy budowania kapitału.
Kongresowi towarzyszyć będą: Poland Capital Summit, którego celem ma być ocena atrakcyjności inwestycyjnej i ryzyka inwestycyjnego Polski, oraz Sopocki Festiwal Finansowy, dedykowany mieszkańcom i turystom, chcącym pogłębić swoją wiedzę na temat finansów, prawa i ubezpieczeń.
Współorganizatorami towarzyszącej kongresowi Akademii EFC, skierowanej do studentów i młodych absolwentów, są: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Warszawski.
Prof. Pawłowicz powiedział, że na kongres zarejestrowało się 1,5 tys. uczestników i z powodu ograniczonego miejsca organizatorzy musieli zakończyć rejestrację. Uczestnikami EKF są menedżerowie najwyższych szczebli, decydenci kształtujący politykę gospodarczą i przedstawiciele nauki. Swój udział zapowiedzieli nie tylko prezesi wiodących polskich instytucji finansowych, lecz także szefowie ds. ratingów państw ze światowych agencji ratingowych.
Organizatorami odbywającego się w Sopocie Europejskiego Kongresu Finansowego są: Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, NDI SA, Bank PEKAO SA, ECS i Centrum Myśli Strategicznych. Spotkanie potrwa do środy.
abo
REKLAMA