X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Branża oprogramowania lewarem rozwoju gospodarczego. Również w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 20:06
Mecenas Bartłomiej Witucki, przedstawiciel BSA The Software Alliance w Polsce, mówi o najnowszym raporcie dotyczącym branży oprogramowania, opracowanym przez tę organizację.
Audio
  • Jakie znaczenie nie tylko dla codziennej działalności człowieka ale i dla gospodarek ma branża oprogramowania, mówi a audycji Bardzo Ważny Projekt radiowej Trójki Mecenas Bartłomiej Witucki, przedstawiciel BSA The Software Alliance w Polsce./Wiktor Legowicz, Polskie Radio/.
Branża oprogramowania daje Unii Europejskiej 1 bln euro
Branża oprogramowania daje Unii Europejskiej 1 bln euroFoto: shutterstock, REDPIXEL.PL

Jak wyjaśnia gość radiowej Trójki, BSA jest największą organizacją zrzeszającą producentów oprogramowania, działającą w 60 krajach na całym świecie.

I dodaje, że o ile wszyscy zdają sobie sprawę ze znaczenia oprogramowania w codziennym życiu, to nie każdy dostrzega jej znaczenie dla rozwoju gospodarczego.

− Ta branża generuje powstawanie nowych miejsc pracy i ma bardzo istotny wkład w gospodarkę tak Unii Europejskiej jak i naszego kraju, mówi gość Polskiego Radia.

Branża oprogramowania daje Unii Europejskiej 1 bln euro

Jak wylicza, obecnie łączny wkład branży oprogramowania w PKB Unii Europejskiej, wynosi 1 bilion euro. To o 10 procent więcej, niż wykazało badanie z 2014 r.

W Polsce oprogramowanie daje 11,6 mld euro

− W przypadku Polski, to łączny wkład do PKB wynosi 11,6 mld euro, dodaje gość Trójki.

Trzeba do tego dodać, że branża generuje w całej Unii 13 mln miejsc pracy, w Polsce to ponad 150 tysięcy osób zatrudnionych, a dodając zatrudnionych przy usługach, daje to ponad 200 tys. miejsc pracy.

Branża generuje też wysokie zarobki, - średnia w Unii wynosi 45 tys. euro rocznie.

Jak podkreśla gość radiowej Trójki, ponieważ branża oprogramowania staje się coraz większym kołem zamachowym gospodarki, należy się wobec niej szczególna dbałość, szczególnie ochrona przed zagrożeniami związanymi z piractwem komputerowym.

I wylicza, że mimo sporego postępu w Polsce, to nadal co drugi program używany w polskich komputerach pochodzi z nielegalnego źródła. Ocenia się, że wartość nielegalnego oprogramowania w Polsce wynosi 480 mln dolarów.

Wiktor Legowicz, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak