more_horiz
Gospodarka

Zmiana turnusów na feriach zimowych. Kolejarze przygotowani na wzmożony ruch

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 11:42
Uczniowie z Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Pomorza Zachodniego rozpoczynają zimowe ferie. Część osób na zimowy wypoczynek wyjeżdża już dziś. Kolejarze szykują się zarówno do wyjazdów w góry, jak i powrotów. Uczniowie z pięciu województw, które zaczynały zimowe ferie jako pierwsi, wracają w ten weekend do domów. Za to cztery województwa, w tym największe - mazowieckie rozpoczynają zimowy wypoczynek
Audio
  • Kolejami na ferie - relacja Aleksandra Pszoniaka (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Wojciech Wrzesien

Kolejarze podkreślają, że najłatwiej w góry dostać się właśnie pociągiem. Najpopularniejsze trasy, to połączenia do Zakopanego, Wisły, Krynicy-Zdroju, Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. Dzięki porozumieniu z lokalnymi przewoźnikami autobusowymi możliwy będzie także dojazd na jednym bilecie do Karpacza.

Więcej miejsc w pociągach

Pociągi jadące do najpopularniejszych górskich miejscowości będą miały więcej miejsc. System sprzedaży ma być na bieżąco monitorowany i w razie potrzeby przewoźnik doczepi dodatkowe wagony. Wzmocniona została także obsada centrum serwisowego. PKP Intercity zachęca osoby, które planują więcej przejazdów do kupna biletów weekendowych, lub rodzinnych. Można też skorzystać z codziennych połączeń międzynarodowych - do Czech, Niemiec, Austrii, czy na Węgry.

Jako ostatni na zimowe ferie wyjadą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PKP Intercity gotowe na ferie zimowe. Więcej miejsc w pociągach, częstsze kursy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 12:24
PKP Intercity zachęcają do wyjazdów na zimowy wypoczynek. Oferują dodatkowe połączenia i wzmocnione składy. W poniedziałek rozpoczyna się pierwsza tura ferii, a ostatnia kończy się 24 lutego.
rozwiń zwiń