X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Donald Trump: albo negocjacje ws. nowej umowy handlowej, albo "konsekwencje"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:12
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który spotkał się z premierem Irlandii Leo Varadkarem, ostrzegł Unię Europejską, że grożą jej "poważne konsekwencje" gospodarcze, jeśli nie będzie chciała wynegocjować z USA nowego porozumienia handlowego. Wyraził jednak nadzieję, że umowa zostanie zawarta.
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald TrumpFoto: Shutterstock.com

Prezydent Donald Trump powiedział, że pracuje nad paktem handlowym z UE, ale zagroził też ponownie nałożeniem ceł na towary importowane z Europy.

- Jeśli nie będą chcieli z nami rozmawiać, to zrobimy coś, co będzie gospodarczo bardzo drastyczne - mówił. Potem dodał jednak: "Ale to się prawdopodobnie ułoży. Oni negocjują".

Z kolei Leo Varadkar powiedział, że liczy na to, iż brexit nie wpłynie negatywnie na należącą do Zjednoczonego Królestwa Irlandię Północną, i że ma nadzieje na zbudowanie porozumienia handlowego między USA i Europą.

Do brexitu odniósł się również Donald Trump, który oznajmił, że ma nadzieję na podpisanie z Wielką Brytanią umowy handlowej "na wielką skalę".

Handlowe napięcie

Na początku marca unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmstroem spotkała się z przedstawicielem USA ds. handlu Robertem Lighthizerem. Powiedziała też wtedy, że "brakuje zaufania" między UE a USA i w Europie nie ma poparcia dla szerokiego porozumienia handlowego.

Pod koniec lutego Donald Trump ponownie zagroził nałożeniem dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do USA. Prezydent od ponad roku zapowiada, że podejmie takie kroki. Zareagowała na to Komisja Europejska, która ostrzegła Stany Zjednoczone, że jakiekolwiek kroki zmierzające do wprowadzenia dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do tego kraju spotkają się z unijną reakcją.

Trump i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker uzgodnili w ubiegłym roku, że Waszyngton nie będzie na razie wprowadzał nowych taryf, a UE zobowiązała się do pewnych ustępstw na rzecz administracji Donalda Trumpa, w tym zwiększenia importu do Europy amerykańskiej soi.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojna Unii z Trumpem na cła odłożona. Na jak długo?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 20:36
Amerykańskie cła ochronne na stal i aluminium nie będą na razie dotyczyć Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA na handlowej ścieżce wojennej z Unią?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 10:43
Czy Unia Europejska i Stany Zjednoczone znajdują się na wojennej ścieżce handlowej – na to pytanie odpowiadali goście audycji Rządy pieniądza w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trump do Europy: stwórzmy strefę prawdziwie wolnego handlu

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 10:47
Donald Trump wezwał do całkowitego zniesienia barier handlowych pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi. Propozycję w tej sprawie amerykański prezydent przedstawił w związku z wizytą w Białym Domu szefa Komisji Europejskiej, Jeana-Claude’a Junckera.
rozwiń zwiń