PGNiG wyparło Gazprom Germania z Warszawy. Chodzi o LNG do eko-autobusów
Gasprom Germania – dotychczasowy dostawca LNG do eko-autobusów w Warszawie nie będzie już dostarczał tego gazu do Miejskich Zakładów Autobusowych. Jak informuje spółka, podpisała ona z PGNiG Obrót Detaliczny umowę na dostawy tego paliwa.
2019-04-17, 16:31
Jednocześnie MZA w Warszawie rozwiązał umowę z dotychczasowym dostawcą LNG - spółką Gazprom Germania. Zawarty pod koniec 2013 roku kontrakt miał trwać 10 lat.
Umowa jest warta 4 mln zł, obejmie dostawy do 4 autobusów
Umowa z PGNiG o wartości około 4 mln zł, obejmie dostawy paliwa do 35 ekologicznych autobusów gazowych. Kontrakt będzie obowiązywał przez 12 miesięcy a dostawy rozpoczną się w przyszłym tygodniu.
Przez najbliższy rok paliwo dostarczane z terminalu w Świnoujściu będzie wykorzystywane do zasilania 35 autobusów gazowych LNG na terenie zajezdni „Ostrobramska”
– To kolejna umowa Miejskich Zakładów Autobusowych z PGNiG. Dzięki kolejnym kontraktom zapewniliśmy sobie dostawy paliwa dla 145 autobusów gazowych. Zgodnie z polityką władz Warszawy w najbliższych latach będziemy nadal inwestowali w dostawy ekologicznego taboru, w tym gazowego – podkreślił Jan Kuźmiński, Prezes Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych.
REKLAMA
W ciągu roku w warszawie będzie 145 autobusów napędzanych LNG
Miejskie Zakłady Autobusowe w tej chwili eksploatują 35 autobusów na skroplony gaz ziemny (LNG) i 14 autobusów marki MAN na gaz CNG. W ciągu najbliższego roku liczba gazowców wzrośnie do 145, w dwóch zajezdniach: „Ostrobramska” i „Kleszczowa”.
Gaz ziemny to jeden z najczystszych rodzajów napędów - eliminuje emisję pyłów, a także zmniejsza ilość tlenków azotu oraz siarki. Zapewnia ono również bardziej komfortową komunikację dla lokalnej społeczności. Ekologiczne autobusy są cichsze od tradycyjnych pojazdów.
NRG, komunikat MZA, Energetyak24, jk
REKLAMA