X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

PZU chce wesprzeć rodziców. Oferuje bezpłatne ubezpieczenie NNW dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 07:52
- Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka PZU chce bezpłatnie ubezpieczyć wszystkie dzieci. Akcja skierowana jest do rodziców. Ma na celu bezpłatne objęcie ich dzieci polisą od następstw nieszczęśliwych wypadków do końca wakacji szkolnych, czyli do 1 września - tłumaczy Damian Ziąber z PZU.
Audio
  • PZU bezpłatnie ubezpieczy dzieci na wakacje (Justyna Golonko/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
A. Gąsior: Ruch się dopiero zaczął i pewnie się zwiększy. Nie ma jednak mowy, by powtórzyły się wielkie liczby uczestników z zeszłego roku
A. Gąsior: "Ruch się dopiero zaczął i pewnie się zwiększy. Nie ma jednak mowy, by powtórzyły się wielkie liczby uczestników z zeszłego roku"Foto: springtime78/Shutterstock

Jak dodaje, z ubezpieczenia mogą skorzystać rodzice i opiekunowie dzieci do 25. roku życia, ale akcja jest skierowana przede wszystkim do dzieci w wieku szkolnym. W celu zawarcia polisy wystarczy wejść na stronę internetową i wypełnić formularz, co zajmie około dwóch minut. Na adres e-mail otrzymamy potwierdzenie.

Polisa w PZU dla dziecka na całe wakacje działa 24 godziny na dobę na całym świecie. Ubezpieczenie obejmuje wiele nieszczęśliwych wypadków oraz zdarzeń.

Nie ma obaw o prywatność

Ostatnio pojawiły się informacje o tym, że ubezpieczenie PZU, choć bezpłatne, ma duży haczyk, a mianowicie minusem darmowego ubezpieczenia jest wymuszanie na klientach zgody na przetwarzanie danych osobowych m.in. w celach reklamowych. Damian Ziąber dementuje te informacje i podkreśla, że PZU działa zgodnie z prawem. Jak podkreśla, PZU wymaga od rodziców podania jedynie imienia, nazwiska i numeru PESEL dziecka, więc ilość podawanych danych jest minimalna.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie PZU, które dotyczyło bezpieczeństwa dzieci w czasie wakacji, wynika, że aż 3/4 rodziców uważa, że na dzieci w trakcie wakacji czyha dziś więcej niebezpieczeństw, niż kiedy sami byli dziećmi.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, Justyna Golonko, md

Zobacz więcej na temat: dzieci ubezpieczenia PZU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ubezpieczenie dziecka to obowiązek?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 12:15
Czy rodzic ma obowiązek opłacić ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) wykupione przez klub sportowy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubezpieczenia szkolne – na co zwrócić uwagę wybierając polisę dla dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 21:09
Przed początkiem roku szkolnego pojawia się temat ubezpieczeń szkolnych. O tym, czy są one obowiązkowe, czy działają także w trakcie wakacji i na co zwrócić uwagę wybierając polisę dla dziecka, rozmawiali w audycji Pogotowie Konsumenckie Dorota Fal (Polska Izba Ubezpieczeń) i Marcin Jaworski (Biuro Rzecznika Finansowego).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie wybrać ubezpieczenie by dobrze chroniło nasze dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 16:01
Wkrótce po wakacjach dzieci wrócą do szkół, a wielu nauczycieli zwróci się na początku roku szkolnego do rodziców, by wpłacili 50 złotych na ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków. Co warte jest takie ubezpieczenie?
rozwiń zwiń