X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

FED nie zmienił stóp procentowych. "Rynek pracy jest stabilny, a gospodarka rośnie umiarkowanie"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 21:03
Amerykańska Rezerwa Federalna (FED), zgodnie z przewidywaniami analityków, głosowała prawie jednomyślnie za utrzymaniem stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. To oznacza, że główna stopa procentowa nadal znajduje się w przedziale 2,25-2,50 proc.
Rezerwa Federalna  to bank centralny Stanów Zjednoczonych. Jej decyzje mają wpływ nie tylko na gospodarkę USA.
Rezerwa Federalna – to bank centralny Stanów Zjednoczonych. Jej decyzje mają wpływ nie tylko na gospodarkę USA.Foto: Shutterstock

Dolar słabszy, giełda w górę

W pierwszej reakcji na publikację, kurs dolara osłabiał się w stosunku do euro oraz innych głównych walut.

Natomiast giełda amerykańska, nieznacznie zyskała w chwili publikacji oświadczenia dotyczącego polityki pieniężnej, w tym Indeks S&P 500. 

Federalny Komitet do spraw Operacji Otwartego Rynku, FOMC odpowiedzialny m.in. za kształtowanie polityki pieniężnej w Stanach Zjednoczonych oraz ustalający docelowe poziomy podaży pieniądza - ocenił, że rynek pracy w USA jest nadal silny, a aktywność gospodarcza rośnie umiarkowanie.

Informacje FOMC - wskazują, oceniono - na stabilny w ostatnich miesiącach wzrost liczby miejsc pracy, a stopa bezrobocia utrzymywała się na historycznie niskich poziomach. 

Trochę niepewności pozostało

Federalny Komitet do spraw Operacji Otwartego Rynku uważa, że najbardziej prawdopodobnymi rezultatami obecnej koniunktury ekonomicznej będzie trwała ekspansja działalności gospodarczej, silne warunki na rynku pracy i inflacja w pobliżu symetrycznego celu 2-procentowego Komitetu, ale zwiększyła się niepewność co do tej perspektywy.

W świetle tych niewiadomych i cichej presji inflacyjnej, Komitet zapowiedział, że będzie uważnie śledzić skutki napływających informacji dla perspektyw gospodarczych i podejmie odpowiednie działania w celu podtrzymania ekspansji.

FED/PAP, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: finanse fed waluty dolary
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak