X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Marek Dietl: Giełda Papierów Wartościowych dzięki PPK może uzyskać nawet 4-6 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 13:53
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietek ocenił, że w Pracowniczych Planach Kapitałowych może się znaleźć połowa pracowników dużych firm. To - jak dodał - będzie oznaczało napływ 4-6 miliardów złotych na rynek kapitałowy.
GPW (21 10 2019)
GPW (21 10 2019)Foto: IAR/Krystian Dobuszyński

Obowiązująca od 1 stycznia 2019 roku ustawa o PPK zakłada, że firmy do systemu będą przystępowały etapami. Największe przedsiębiorstwa, zatrudniające powyżej 250 osób, wejdą do systemu w pierwszej kolejności i zaczną stosować przepisy ustawy od 1 lipca br. Później, co pół roku, aż do stycznia 2021 r., do programu będą przystępować coraz mniejsze firmy.

Miliardy trafią na rynek kapitałowy

Prezes Giełdy Papierów Wartościowych pytany konferencji o wielkość środków, jaka będzie mogła wpłynąć na warszawską giełdę po starcie PPK ocenił, że może to być od 4 do 6 mld zł.

- Wydaje się, że zainteresowanie firm jest bardzo duże i to założenie, które było w ustawie, czyli 50 proc. partycypacji w firmach powyżej 250 pracowników jest jak najbardziej możliwe do spełnienia, a to oznacza 4 do 6 mld zł napływów na rynek kapitałowy - powiedział.

Dietl dodał, że "test prawdy" odbędzie się na przełomie października i listopada, kiedy programy powstaną.

PPK nabierają rozpędu

Do ewidencji PPK prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju zostało wpisanych do wtorku 17 firm. Wpisanie do ewidencji PPK oznacza, że zarządzane przez nie instytucje finansowe mogą uczestniczyć w systemie Pracowniczych Planów Kapitałowych, oferując pomnażanie środków gromadzonych na rachunkach PPK.

Do PPK zostaną automatycznie zapisani pracownicy w wieku od 18 do 55. Pozostali, którzy przekroczyli 55. rok życia, mogą przystąpić do PPK na własny wniosek. Wszyscy mają prawo w dowolnym momencie zrezygnować z udziału w PPK, a także w dowolnym momencie do nich przystąpić.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Borys: PPK wzmocnią polski rynek kapitałowy

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 16:14
Polska potrzebuje długoterminowych oszczędności - podkreślali uczestnicy konferencji dotyczącej Pracowniczych Planów Kapitałowych i rynku kapitałowego zorganizowanej dzisiaj na Giełdzie Papierów Wartościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przełamać bessę na GPW. Nadzieja w Pracowniczych Planach Kapitałowych

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 14:50
Jak zachęcić polskich i zagranicznych uczestników rynku kapitałowego do inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych? Na ten temat dyskutowali w Sopocie uczestnicy Europejskiego Kongresu Finansowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dietl: dzięki Pracowniczym Planom Kapitałowym giełda zyska nowy kapitał

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 09:19
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl podkreśla, że giełda pozytywnie odbiera proponowane przez rząd zmiany zabezpieczeń emerytalnych - PPK i IKE. Jak dodaje, zapewnią one dopływ nowego kapitału na Książęcą.
rozwiń zwiń