X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Raport BGK. Potrzeba nam 570 mld euro, by pod względem infrastruktury dogonić Zachód

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 16:17
Bank Gospodarstwa Krajowego wyliczył w raporcie, że aby Polska dogoniła Zachód pod względem jakości infrastruktury do 2030 roku potrzeba aż 570 miliardów euro. Prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka w rozmowie z portalem WNP.pl powiedziała, że w zasypywaniu "luki infrastrukturalnej" może pomóc Fundusz Trójmorza. BGK jest jednym z inicjatorów jego powstania.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

Fundusz ma być uzupełnieniem m.in. europejskich funduszy i przede wszystkim jest inicjatywą komercyjną działającą na zasadach rynkowych. Inwestowanie w Fundusz ma przynieść konkretny zwrot z zaangażowanego kapitału.

Obecnie Fundusz organizuje swoją działalność, dobierana jest kadra, trwają też prace nad listą projektów, które będą realizowane w przyszłości. Nowa jednostka ma dysponować budżetem w wysokości 3-5 miliardów euro. Jeśli chodzi o potencjalnych inwestorów, to Fundusz nie zamierza się ograniczać w ich poszukiwaniu tylko do obszaru Trójmorza czy Unii Europejskiej, ale też planuje wychodzić z ofertą do firm z Norwegii, Izraela, Korei Południowej czy Stanów Zjednoczonych. Fundusz liczy też np. na wsparcie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.


Dogonić Europę

Jednym z zadań Funduszu Trójmorza będzie inwestowanie w rozwój infrastruktury w naszej części Europy. Wsparcie dla projektów realizowanych ze środków europejskich bez wątpienia będzie potrzebne, bo, jak wyliczył BGK, dogonienie Europy Zachodniej pod względem poziomu rozwoju infrastruktury będzie bardzo kosztowne. 

Na zasypanie luki infrastrukturalnej potrzebne są ogromne środki finansowe. Z naszego raportu wynika, że dopasowanie infrastruktury w krajach centralno-wschodniej Europy do jakości infrastruktury w Europie Zachodniej może kosztować 570 mld euro do 2030 roku - mówi portalowi WNP.pl prezes Beata Daszyńska-Muzyczka. Jak dodaje, Fundusz Trójmorza będzie częściowo odpowiadał na te potrzeby inwestycyjne, działając na zasadach komercjnych.

Fundusz Trójmorza oficjalnie działa od maja tego roku. 

PolskieRadio24.pl, WNP.pl, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Projekt Nowego Trójmorza kluczowy dla polskich firm i infrastruktury kraju

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 17:06
Gospodarczy projekt Nowego Trójmorza – to najważniejszy gospodarczy projekt dla polskich firm i rozwoju krajowej infrastruktury – mówią eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NIK pozytywnie o budowie Via Carpatii

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 08:37
Najwyższa Izba Kontroli chwali budowę trasy Via Carpatia. Z raportu Izby wynika, że dokumentacja jest prowadzona prawidłowo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliardy złotych na drogi samorządowe. Ruszają kolejne inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 11:43
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wręczył małopolskim samorządowcom symboliczne czeki z dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Przypomniał, że na Fundusz przeznaczono 36 miliardów złotych w okresie dziesięciu lat. W tym roku będzie to sześć miliardów.
rozwiń zwiń