Szybsze procedury w programie "Czyste Powietrze". PGNiG i NFOŚiGW podpisały umowę

PGNiG i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały umowę o współpracy przy wsparciu programu "Czyste Powietrze". Dzięki temu proces przyznawania dofinansowania na wymianę ogrzewania na gazowe ma przebiegać szybciej.

2020-01-30, 12:42

Szybsze procedury w programie "Czyste Powietrze". PGNiG i NFOŚiGW podpisały umowę
Podpisanie umowy. Foto: TT/PGNiG

Posłuchaj

Jerzy Kwieciński: aby dotrzeć do beneficjentów programu "Czyste Powietrze", spółka będzie systematycznie zwiększać dostęp do sieci gazowej (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Dzięki porozumieniu NFOŚ uzyska dostęp do informacji na temat dostępności do sieci gazowej dla konkretnych nieruchomości, co ma przyspieszyć weryfikację wniosków w programie "Czyste Powietrze".

- Dzięki PGNiG usprawnimy weryfikację wniosków, umożliwiając wojewódzkim funduszom szybsze podejmowanie decyzji o przyznaniu dotacji - wyjaśnił prezes NFOŚ Piotr Woźny na konferencji prasowej.

Gaz jako źródło ciepła

Zdaniem prezesa PGNiG Jerzego Kwiecińskiego taka współpraca to szansa na szersze wykorzystanie gazu do ogrzewania.

- Działania takie są wpisane w strategię PGNiG. Konsekwentnie promujemy gaz jako przyjazne dla środowiska i ekonomiczne paliwo dla gospodarstw domowych, biznesu i transportu - podkreślił Jerzy Kwieciński.

REKLAMA

Wsparcie termomodernizacji

Program "Czyste Powietrze" zakłada uzyskanie dotacji między innymi na wymianę pieca, stolarki okiennej i drzwiowej oraz instalacji odnawialnych źródeł energii. Wnioski przyjmowane są w wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz w gminach, które podpisały porozumienie z wojewódzkimi funduszami.

Realizacja programu "Czyste Powietrze" przewidziana jest do 2029 roku. Koszt przedsięwzięcia to ponad sto miliardów złotych.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej