X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wiceminister rozwoju: mamy wiele sygnałów, że gospodarka powoli wychodzi z zapaści

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 20:00
- Spadająca liczba działalności zawieszanych przez firmy w CEIDG oraz dane z GUS pokazujące mniejszy niż oczekiwano wzrost bezrobocia, dają nadzieję na przyszłość. Ale prawdziwy stan gospodarki pokażą dane za II kwartał tego roku - powiedział Marek Niedużak, wiceminister rozwoju w "Expressie Gospodarczym", audycji Programu 1 Polskiego Radia.
Audio
  • Marek Niedużak wiceminister resortu rozwoju o nowej ustawie pomocowej ( Express Gospodarczy) PR1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: kan_chana/Shutterstock.com

Marek Niedużak przypomniał, że przyjęty przez rząd projekt ustawy dotyczącej tarcz antykryzysowej i finansowej, jest pakietem rozwiązań dotyczących różnych form wsparcia dla firm (np. pomoc w spłacie odsetek od kredytów), nowych zasad wakacji kredytowych dla klientów banków, ochrony polskich firm przed wrogim przejęciem oraz dodatkowych dochodów dla samorządów.

Pomoc w spłacie kredytów biznesowych ze strony BGK dotyczy firm z kategorii MŚP oraz rolników. Pieniądze na pomoc będą pochodziły z budżetu państwa (do 50% kosztów odsetek od kredytów). 

Zdaniem wiceministra rozwoju to, że tak wielu klientów banków już mogło skorzystać z wakacji kredytowych, jest bezpośrednim efektem apelu prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do sektora bankowego. 

Jednak, jak podkreślił Marek Niedużak, to rozwiązanie ma charakter pomostowy, bo dotyczy czasu pandemii, czyli tych klientów banków, którzy stracili pracę od połowy marca. Warto też przypomnieć, że ustawowe wakacje kredytowe dotyczą kredytów hipotecznych i komercyjnych. 

Do tej pory rząd przeznaczył 300 mld złotych na pomoc dla przedsiębiorców (tarcza antykryzysowa i tacza finansowa). W opinii Marka Niedużaka już pojawiają się pewne dane, które pokazują, że choć polska gospodarka cierpi z powodu pandemii to i tak jest w niezłej kondycji, zwłaszcza na tle innych krajów europejskich. 

- W CEIDG widać delikatny trend związany z "odwieszaniem" firm zamrożonych z powodu pandemii. Ale są branże, które bardzo powoli będą wracać do normalnej działalności, dotyczy to np. gastronomii, kin - podkreślił Marek Niedużak. 

- Jestem umiarkowanym optymistą co do obecnego stanu polskiej gospodarki, ale wierzę w polskich przedsiębiorców - podsumował Marek Niedużak, wiceminister rozwoju.


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadził Błażej Prośniewski.

PR1/PR24.pl/Błażej Prośniewski/sw 


 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd zatwierdził "tarczę antykryzysową". Szczegóły pakietu pomocy równego 10 proc. PKB

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 21:54
Ochrona zatrudnienia, zachowanie płynności w firmach, w tym m.in. przez pokrycie przez państwo składek na ZUS i dopłaty do wynagrodzeń - to rozwiązania, które zaakceptował rząd w ramach "tarczy antykryzysowej". Resort rozwoju szacuje wartość pakietu na co najmniej 10 proc. polskiego PKB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: działania rządu mają powstrzymać pandemię i uratować miejsca pracy

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 13:40
- Chcemy, żeby przez te bardzo trudne, burzliwe czasy polskie firmy, polscy pracownicy przeszli możliwie bezpiecznie. We współpracy z partnerami społecznymi będziemy robili wszystko, by ocalić jak najwięcej miejsc pracy - mówił premier Mateusz Morawiecki, na wspólnej konferencji z wicepremier i minister rozwoju Jadwigą Emilewicz oraz Marleną Maląg - minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa. Zobacz, ile pieniędzy trafiło do firm, które mają kłopoty

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 11:32
Do środy do resortu rozwoju skierowano 2 mln 869 tys. 538 wniosków od firm o pomoc z tarczy antykryzysowej. Już rozpatrzono m.in. prawie 275 tys. wniosków o pożyczki dla mikrofirm na 1,37 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zasiłek dla bezrobotnych wyniesie 1200 zł? Minister rodziny wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 10:00
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia, że jest możliwe podniesienie zasiłku dla bezrobotnych do 1200 złotych. O takiej kwocie mówił wcześniej premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń