X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Ardanowski: ponad miliard złotych trafi do rolników poszkodowanych przez pandemię

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 12:51
- Nieco ponad miliard złotych zostanie wypłaconych gospodarstwom z branż dotkniętych koronawirusem - zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski na konferencji prasowej. Poinformował, że na wypłatę tych środków uzyskano już zgodę Komisji Europejskiej.
Jan Krzysztof Ardanowski
Jan Krzysztof ArdanowskiFoto: PAP/Paweł Supernak

- Chcieliśmy poinformować o nowym działaniu, które ma pomóc tym grupom gospodarstw w branżach rolniczych, które zostały dotknięte koronawirusem, ponieważ oddziaływanie pandemii w sposób nierówny objęło różne typy gospodarstw - mówił minister rolnictwa.

Do jakich branż trafi wsparcie?

Jak ocenił, najbardziej ucierpiały podmioty prowadzące produkcję zwierzęcą, m.in. produkcję mięsa i mleka na eksport, a także uprawiające rośliny ozdobne.

uprawa rolnik rolnictwo koszta 1200.jpg
Spis rolny 2020. Ostatni dzwonek na zgłoszenie się na rachmistrza

- Tym grupom chcemy pomóc. (...) Zaproponowaliśmy, żeby przesunąć na ten cel część środków niewykorzystanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - opisywał, mówiąc, że na ten cel będzie można przeznaczyć "nieco ponad miliard złotych".

- Są już zgody Komisji Europejskiej i te kwoty, ten nieco ponad miliard złotych, podzielimy na gospodarstwa z branż dotkniętych koronawirusem - poinformował

PolskieRadio24.pl, PAP, MR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister rolnictwa zapowiada dofinansowanie rolników, którzy stracili dochody z powodu koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 13:05
Miliard złotych dofinansowania dostaną rolnicy, których gospodarstwa straciły dochody w związku z epidemią koronawirusa - zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: prezydent rozumie i wspiera polską wieś

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 14:29
- Prezydent Andrzej Duda rozumie i wspiera polską wieś - podkreślił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w Krośnie. Jak zaznaczył, ponad 71 proc. rolników poparło prezydenta w pierwszej turze wyborów. - To dobry prognostyk przed drugą turą - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: nie ma życia społecznego bez dobrze zorganizowanej wsi

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 07:28
- Dbamy zarówno o część rolniczą, która dostarcza żywność, jak i o infrastrukturę techniczną i społeczną, czyli to wszystko, co nazywamy jakością życia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spis rolny 2020. Ostatni dzwonek na zgłoszenie się na rachmistrza

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 09:34
Jeszcze tylko dziś mogą zgłaszać się kandydaci na rachmistrzów spisowych do Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Spis zostanie przeprowadzony w Polsce od 1 września do 30 listopada.
rozwiń zwiń