X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Powstanie "wyszehradzka" linia lotnicza? LOT miałby odegrać w projekcie główną rolę

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 14:00
Rządy Polski, Czech, Słowacji i Węgier mają pomysł na stworzenie dużego, środkowoeuropejskiego przewoźnika, który stałby się hegemonem w naszym regionie - informuje serwis Simple Flying powołując się na czeskie "Lidove Noviny". Pierwsze skrzypce w projekcie miałby grać LOT, który jednocześnie mógłby stworzyć kolejny duży hub na lotnisku w Pradze.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/viper-zero

Projekt Central European Airlines, roboczo nazwany V4, przy wsparciu rządów krajów wyszehradzkich – Polski, Czech, Słowacji i Węgier – nie jest nowy. Teraz powraca ze względu na dramatyczny wpływ koronawirusa na branżę lotniczą w Europie. Założenie jest proste: stworzenie silnej grupy lotniczej, która w regionie będzie w stanie odpierać ataki innych europejskich przewoźników.

pll lot samolot stoi free shut 1200.jpg
Nowe rozporządzenie ws. zakazu lotów. Sprawdź, do których państw nie będzie rejsów

W Pradze mógłby powstać hub przesiadkowy

W sprawę zaangażowany jest Andrej Babiš, premier Czech i minister transportu Karel Havlíček.

– Z pewnością z zadowoleniem przyjęlibyśmy taką inicjatywę. W Pradze mógłby powstać węzeł przesiadkowy z liniami dalekobieżnymi i możliwością przesiadek – mówi Karel Havlíček.

Duże nadzieje z realizacją projektu wiąże też lotnisko w Pradze.

Czytaj także:


– Bardzo chętnie powitalibyśmy taką inicjatywę. W Pradze mógłby powstać hub przesiadkowy takiej linii z kilkoma długodystansowymi połączeniami. Taka linia byłaby mocniejsza, bardziej stabilna i mniej narażona na problemy rynkowe w konkretnym kraju – komentuje Vaclav Rehor, prezes lotniska w stolicy Czech.

Jak podaje dziennik, główną rolę w projekcie odegrałby Polskie Linie Lotnicze LOT, która miałaby w nim mieć ponad połowę udziału. Pozostałe udziały przypadłyby rządom Czech, Słowacji i Węgier. Gazeta podkreśla, że projekt jest nadal w fazie koncepcyjnej.


samolot pll lot lądowanie na okęciu free shutter 1200.jpg
Od 1 października zmiany dotyczące zakazu lotów. Inny tryb podejmowania decyzji i zakres ograniczeń

Znaczący gracz na rynku środkowoeuropejskim

Gazeta spekuluje, że nawet jeśli z projektu nic nie wypali, to być może jego efektem będzie większe zaangażowanie LOT w stolicy Czech. Prezes portu w Pradze przyznaje, że takie rozmowy były prowadzone jeszcze przed pandemią, także w sprawie uruchomienia przez LOT tras międzykontynentalnych z Pragi, ale z powodu COVID-19 ustały. Co na to LOT? Przewoźnik komentuje w swoim stylu, że prowadzi analizy biznesowe dotyczące rozwoju swojej siatki i gdy tylko będzie miał coś pozytywnego do zakomunikowania, czym prędzej to uczyni.

– Rodzi się idea połączenia przewoźników lotniczych w krajach V4, co może stworzyć znaczącego gracza na rynku środkowoeuropejskim. Dobrym rozwiązaniem byłoby połączenie kapitałowe jak w przypadku Air France oraz KLM – podsumował Petr Kovac z firmy konsultingowej EY.

 

PolskieRadio24.pl/fly4free.pl/pasazer.com/DoS

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od dziś w kraju polecisz z PLL LOT. Ale nie zapomnij zabrać maseczki

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 15:30
Polskie Linie Lotnicze LOT przywróciły część regularnych połączeń krajowych. Wznowiono rejsy z Warszawy do Gdańska Poznania, Krakowa oraz Szczecina. Samoloty latają także z Krakowa do Gdańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wracają regularne połączenia lotnicze do większości krajów europejskich

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 11:30
Przewoźnicy pasażerscy mogą wznawiać regularne połączenia lotnicze. Wczoraj wieczorem rząd opublikował rozporządzenie, które dopuszcza regularne rejsy do większości krajów europejskich. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną w niektórych krajach, zakaz lotów z Polski nadal będzie obowiązywał.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla polskich portów lotniczych. Otrzymają dotację za gotowość operacyjną w dobie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 10:43
Projekt rozporządzenia zapewniający 142 mln zł dodatkowego wsparcia dla portów lotniczych jest procedowany, trwa druga runda konsultacji, wkrótce powinno być ono gotowe; bardzo prawdopodobne, że w lipcu - powiedział PAP wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef PAŻP: musimy przetrwać chude lata i odbudować transport lotniczy

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 10:35
Koronawirus wymusił rewizję programu inwestycyjnego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, postawiliśmy na utrzymanie płynności finansowej agencji i ochronę miejsc pracy, m.in. wprowadzając oszczędności w bieżącym funkcjonowaniu - poinformował szef Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski.
rozwiń zwiń