X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ARiMR pomoże w odbudowie gospodarstwa zniszczonego przez kataklizm. Rusza nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 13:14
Od dziś rolnicy mogą składać wnioski o pomoc w związku z wystąpieniem w ich gospodarstwach klęsk żywiołowych. Mowa o przymrozkach, suszy, podtopieniach czy gradobiciach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Dokumenty można składać stacjonarnie i internetowo do oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Środki mają wesprzeć odbudowę potencjału produkcji w gospodarstwie. Wnioski mogą składać ci rolnicy, których uprawy ucierpiały w co najmniej 30 procentach w stosunku do minionego sezonu - poinformował prezes ARiMR Tomasz Nowakowski.

rolnioctwo1200.jpg
Pomoc covidowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. ARiMR podsumowuje program wsparcia

- Te wnioski są proste w swojej konstrukcji. One w dużej mierze powiązane są z wnioskami suszowymi z poprzedniego roku. Bazujemy też na danych z tamtego okresu. Pomagamy również w kompletowaniu nowych dokumentów - dodał Tomasz Nowakowski.

Posłuchaj
00:18 nowack.mp3 Tomasz Nowakowski: wnioski mogą składać ci rolnicy, których uprawy ucierpiały co najmniej w 30 procentach w stosunku do minionego sezonu (IAR)

Straty będzie musiała oszacować komisja

Straty w gospodarstwach wykazać muszą odpowiednie komisje szacujące ich skalę. Wydany przez nie dokument będzie podstawą wypłaty świadczenia. Oddziały terenowe Agencji będą przyjmować wnioski o wsparcie do końca roku. Dokumenty można też wysyłać pocztą tradycyjną.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

ARiMR wspiera rozwój przetwórstwa rolno-spożywczego. Pomoc może sięgnąć kilkuset tysięcy złotych

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 09:57
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowuje kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój". Pomoc finansowana jest z budżetu programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odbudowa gospodarstwa po klęsce żywiołowej. ARiMR rozpoczyna nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 10:47
Już niebawem rolnicy będą mogli po raz kolejny skorzystać ze wsparcia w ramach działania "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej". Nabór wniosków rozpocznie się w drugiej połowie października. Działanie to dotyczy dwóch obszarów - mówi Jolanta Duchnik, dyrektor departamentu działań inwestycyjnych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetwórstwo rolnicze i handel detaliczny. Wkrótce nabór wniosków na dotacje

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 15:35
26 października rozpoczyna się przyjmowanie wniosków od rolników na dotacje do tzw. małego przetwórstwa i rolniczego handlu detalicznego - podała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór potrwa do 24 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc covidowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. ARiMR podsumowuje program wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 10:05
Ponad 191 tysięcy wniosków o wsparcie złożyli rolnicy, którzy szczególnie mocno odczuli skutki kryzysu wywołanego przez koronawirusa - tak wynika z najnowszych danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak mówi Janusz Szulc zastępca dyrektora w departamencie Płatności Bezpośrednich w Agencji, zainteresowanie wsparciem było duże.
rozwiń zwiń