X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PGNiG powiększa zysk. Znamy nowy raport spółki

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 09:38
Zysk netto PGNiG po trzech kwartałach tego roku wzrósł do 6,04 mld zł wobec 1,3 mld zł zanotowanych w tym samym okresie ubiegłego roku - podała spółka w raporcie kwartalnym. Dodano, że w samym trzecim kwartale wzrósł do 116 mln zł z 14 mln zł przed rokiem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Spółka poinformowała też, że po pierwszych dziewięciu miesiącach roku PGNiG miało 27,43 mld zł przychodów ze sprzedaży, o 7 proc. mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy wyniosły 29,65 mld zł. Jednocześnie grupa o 31 proc. obniżyła koszty operacyjne - do 19,19 mld zł z 27,81 mld zł rok wcześniej. Pozwoliło to wypracować EBITDA na poziomie 10,69 mld zł, a więc o 168 proc. więcej niż przed rokiem (3,98 mld zł). EBIT wzrósł o 346 proc. do 8,24 mld zł z 1,85 mld po trzech kwartałach 2019 roku.

- Epidemia koronawirusa ma wpływ na wszystkie segmenty naszej działalności, co znalazło odzwierciedlenie m.in. w przychodach grupy. Z drugiej strony, istotne obniżenie kosztów pozyskania paliwa gazowego pozwoliło nam wypracować rekordowe wśród polskich spółek wyniki EBIT i EBITDA - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Paweł Majewski, prezes zarządu PGNiG.

oilrig 1200.jpg
Sukces PGNiG w Norwegii. Spółka odkryła duże złoże gazu

- Jesteśmy firmą o zdrowych fundamentach, dzięki czemu możemy kontynuować rozwój Grupy PGNiG nawet w niesprzyjającym otoczeniu makroekonomicznym - dodał.

Dobry wynik po trzech kwartałach

Spółka poinformowała, że wyniki osiągnięte przez Grupę PGNiG w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 r. pozostają bardzo dobre również po ich oczyszczeniu z efektów odpisów majątku trwałego i rozliczenia nadpłaty za dostawy gazu w ramach kontraktu jamalskiego w efekcie wygranego arbitrażu z Gazpromem.

W okresie od stycznia do końca września 2020 r. GK PGNiG sprzedała poza grupę 22,28 mld m sześc. gazu – o 4 proc. więcej niż rok wcześniej (21,47 mld m sześc.). GK PGNiG utrzymała wolumen wydobycia gazu, które wyniosło 3,3 mld m sześc. oraz o 8 proc. zwiększyła wydobycie ropy – do 963 tys. ton wobec 889 tys. ton przed rokiem. Wolumen dystrybucji gazu spadł o 3 proc. do 8,03 mld m. sześc. wobec 8,24 mld m sześc.

PolskieRadio24.pl, PAP, PGNiG, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PGNiG chce renegocjować cenę gazu z Gazpromem. Rosyjski koncern: otrzymaliśmy wniosek

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 18:00
Rosyjski koncern Gazprom potwierdził w poniedziałek otrzymanie wniosku Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) o renegocjację ceny kontraktowej gazu. Gazprom wskazał, że zgodnie z kontraktem każda ze stron może renegocjować cenę raz na trzy lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNiG kontra Gazprom. Wojciech Jakóbik: Polska powinna wygrać, zaszkodzić może NS2, o ile nie będzie zatrzymany

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 21:00
- Nord Stream 2, o ile nie zostanie zablokowany, będzie gruntował pozycję rosyjskiego Gazprom w Europie Środkowo-Wschodniej i będzie utrudniał walkę o niższe ceny gazu podmiotom takim, jak PGNiG i będzie działał na przekór tym wszystkim okolicznościom, które doprowadziły do tego, że teraz Gazprom musiał ulec PGNiG w sądzie i prawdopodobnie będzie musiał ulec w sporze cenowym teraz na wniosek PGNiG – powiedział portalowi PolskieRadio24.pl  Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl. Ostrzega przed planami eksportu wodoru przez NS2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sukces PGNiG w Norwegii. Spółka odkryła duże złoże gazu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 13:48
Od 8 do 30 mld m sześc. gazu ziemnego i kondensatu - na tyle wstępnie szacowane są zasoby złoża, jakie rozpoznano na koncesji na Morzu Norweskim, która należy m.in. do PGNiG Upstream Norway. Spółka posiada 35 proc. udziałów w koncesji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PGNiG: kładziemy nacisk na innowację, szukamy nowych paliw gazowych

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 18:08
Przed Polskim Górnictwem Naftowym i Gazowym duże wyzwania - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prezes tej spółki Paweł Majewski. Wskazał między innymi na transformację energetyczną i dodał, że spółka pracuje nad alternatywnymi paliwami gazowymi. 
rozwiń zwiń