X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Paweł Borys: druga fala pandemii dotyka prawie 40 branż gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 13:01
Druga fala pandemii wpływa na ok. 40 branż bezpośrednio dotkniętych pandemią; mają one ok. 5-proc. udział w zatrudnieniu i podobny wkład do PKB - powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Jak dodał, uwzględniając branże pośrednio dotknięte restrykcjami, to ok. 10 proc. PKB i zatrudnienia.
Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.Foto: Polskie Radio

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś, że rząd uruchamiana Tarczę Finansową PFR 2.0. To 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm. Środki trafią do niemal 40 branż dotkniętych kryzysem.

szkolenie firma 1200.jpg
Co najmniej 35 mld zł wsparcia dla firm. Rząd uruchamia Tarczę Finansową 2.0

Kilkadziesiąt branż szczególnie poszkodowanych

- Sytuacja jest naprawdę stabilna, ale rzeczywiście są branże, głównie związane z sektorami usług, których sytuacja finansowa jest bardzo trudna. I w tym okresie listopada-grudnia te środki się kończą z pierwszej Tarczy Finansowej i bardzo trudno będzie tym firmom przetrwać w wielu przypadkach do wiosny - powiedział podczas konferencji prasowej online prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Szef PFR podkreślił, że druga fala pandemii wpływa szczególnie na kilkadziesiąt branż.

- My określamy to w tej chwili na blisko 40 branż, które mają około 5 proc. udział w zatrudnieniu ogółem i podobny wkład do PKB - chodzi o branże bezpośrednio dotknięte restrykcjami - wyjaśnił.


Jak dodał, jeżeli uwzględnimy też branże pośrednio dotknięte drugą falą pandemii, "to mówimy o około 10 proc. polskiego PKB i udziale w zatrudnieniu na poziomie niecałych 10 proc.".

- Stąd działania związane z Tarczą Finansową 2.0 głównie są dedykowane tym sektorom - wskazał Borys.

Polska sobie radzi

W ocenie Borysa gospodarka pandemię przechodzi możliwie bezpiecznie.

- Mamy jeden z niższych spadków aktywności gospodarczej w Europie. Mamy stabilną sytuację w sektorze przedsiębiorstw - wskazywał.

Borys przekazał, że środki z Tarczy, czy szerzej, z tarcz antykryzysowych, to dodatkowy dług zaciągnięty przez Polski Fundusz Rozwoju.

- I ważne jest to, żeby te środki osiągnęły swój efekt, czy były pewnego rodzaju inwestycją w to, aby rzeczywiście chronić zatrudnienie, stabilność finansową firm - tłumaczył.


Posłuchaj
05:10 Paweł Borys prezes PFR omawia zasady tarczy finansowej 2.0 (Ekspres Gospodarczy Justyna Golonko PR1) Paweł Borys prezes PFR omawia zasady tarczy finansowej 2.0 (Ekspres Gospodarczy Justyna Golonko PR1)

 

PolskieRadio24.pl, PAP, PFR, md

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA POLSKA firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci: inflacja może być niższa niż oficjalne dane GUS, ale po pandemii wzrośnie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 07:49
W najbliższych latach po pandemii inflacja może utrzymywać się na wyższym poziomie niż średnia z ostatnich dwóch dekad – uważają analitycy PKO BP. Przyszłą inflację będą determinowały m.in. demografia, transformacja energetyczna, wojny handlowe, kształt polityki redystrybucyjnej państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla gospodarki w dobie pandemii. Premier: nie zostawiliśmy pracowników i przedsiębiorców samych sobie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 10:15
- Od 9 miesięcy zmagamy się ze skutkami pandemii nie tylko w obszarze zdrowotnym, ale także gospodarczym. Nasze instrumenty walki z kryzysem przynoszą rezultaty. Mamy światełka w tunelu pod względem bezrobocia i aktywności ekonomicznej - to są dobre wskaźniki - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co najmniej 35 mld zł wsparcia dla firm. Rząd uruchamia tarczę finansową 2.0

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 11:25
Rząd planuje przekazanie 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm. Środki trafią do niemal 40 branż dotkniętych kryzysem. Od początku epidemii COVID-19 do polskich firm trafiło już ponad 154 mld zł – z czego ponad 60 mld zł w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0.
rozwiń zwiń