Tarcza Finansowa 2.0 będzie rozszerzona. Zobacz, o jakie branże chodzi

Rada Ministrów rozszerzyła Tarczę Finansową 2.0 o 9 kodów PKD - poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Chodzi m.in. o sprzedaż hurtową odzieży i obuwia, branżę pralniczą i działalność klubów sportowych - wskazał.

2021-02-02, 14:24

Tarcza Finansowa 2.0 będzie rozszerzona. Zobacz, o jakie branże chodzi
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

- Na mój wniosek Rada Ministrów rozszerzyła Tarczę Finansową 2.0 o 9 PKD. Wśród nich m.in. sprzedaż hurtowa odzieży i obuwia, branża pralnicza czy działalność klubów sportowych - czytamy we wpisie wicepremiera Gowina na Twitterze.

Powiązany Artykuł

mid-21201055 (1).jpg
Gowin: do przedsiębiorców, którzy najbardziej cierpią z powodu obostrzeń, skierowano ok. 35 mld zł


Bezpośrednia pomoc państwa

Tarcza Finansowa 2.0. ma umożliwić mikro, małym i średnim firmom przyznanie subwencji, które będą mogły być w 100-proc. umarzane. Chodzi o branże, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19.

REKLAMA


Posłuchaj

Tarcza finansowa 2.0, z której już wkrótce będzie mogło skorzystać więcej branż. Które – mówi m.in. gość radiowej Jedynki, Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Bartosz Marczuk./Błażej Prośnierwski, Polskie Radio/. 5:24
+
Dodaj do playlisty

 

W projekcie noweli uchwały ws. Tarczy Finansowej 2.0 rekomenduje się, by program pomocowy rozszerzyć o kolejne działalności gospodarcze - zgodnie z kodami PKD. Po zmianie uchwały mają to być:

  • sprzedaż hurtowa odzieży i obuwia (46.42.Z)
  • sprzedaż detaliczna obuwia i wyrobów skórzanych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach (47.72.Z)
  • nauka języków obcych (85.59.A), działalność klubów sportowych (93.12.Z) 
  • pranie i czyszczenie wyrobów włókienniczych i futrzarskich (96.01.Z)

Wartość pomocy dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Finansowej 2.0 to 13 mld zł: 6,5 mld zł dla mikrofirm i kolejne 6,5 mld zł dla spółek zatrudniających od 10 do 249 pracowników. Subwencja finansowa PFR będzie miała charakter bezzwrotny po spełnieniu przez przedsiębiorcę określonych warunków. W przypadku mikrofirm spadek obrotów to minimum 30 proc. w okresie kwiecień-grudzień lub w IV kwartale 2020 r. w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 r.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej