X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Czwarty etap wdrażania PPK. Program obejmie też sektor finansów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 09:38
Od 10 kwietnia Pracownicze Plany Kapitałowe obecne będą w jednostkach sektora finansów publicznych, niezależnie od tego, ile osób zatrudniają. To czwarta faza ich wprowadzania – przypomina Robert Zapotoczny, prezes spółki PFR Portal PPK, zajmującej się wdrażaniem Pracowniczych Planów Kapitałowych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Akira Kaelyn
Posłuchaj
02:42 PR1_AAC 2021_04_08-06-34-14.mp3 Czwarty etap wprowadzania PPK. Program obejmie też sektor finansów publicznych (Aleksandra Tycner/PR1)

- To jest etap bardzo ważny, ponieważ pracownicy sektora finansów publicznych byli wyłączeni z wszystkich wcześniejszych form instytucjonalnego oszczędzania, jak PPE. Teraz PPK obejmą m.in. samorządy, szpitale, szkoły, instytucje centralne, ministerstwa - wskazuje.

W samorządach wprowadzanie PPK wygląda podobnie jak w innych firmach czy instytucjach, a szkolenia i przygotowania odbywały się online – mówi Anna Grygierek, burmistrz trzynastotysięcznego Strumienia w powiecie cieszyńskim, członkini Związku Gmin Wiejskich.


pieniądze złotówka złoty 1200.jpg
Oprocentowanie lokat i kredytów złotowych bez zmian. RPP utrzymała stopy procentowe

Program traktowany z ostrożnością

Jak dodaje Anna Grygierek, na razie pracownicy urzędów gminnych ostrożnie podchodzą do uczestnictwa w PPK. Wskazuje, że na razie większa część pracowników nie wzięła udziału w programie, a najwięcej wątpliwości mają ci pracownicy, którzy mają już blisko do emerytury.

Cała czwarta faza wprowadzania PPK, która obejmie także firmy zatrudniające mniej niż 20 osób, zakończy się w pierwszym półroczu – dodaje Robert Zapotoczny. Przypomina, że w 2023 do PPK zapisani zostaną wszyscy pozostali zatrudnieni na podstawie umowy o pracę lub zlecenia.

W sumie Pracownicze Plany Kapitałowe zostaną utworzone prawie u 1 miliona pracodawców zatrudniających ponad 12 milionów osób.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Czytaj także

W PPK oszczędza coraz więcej osób, rosną też same oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 07:40
Od początku istnienia fundusze PPK zarobiły ponad 230 milionów złotych, a do programu dołączyło 2 miliony osób. Ich oszczędnościami zarządza 19 instytucji finansowych. Czy warto było oszczędzać w Pracowniczych Planach Kapitałowych?
rozwiń zwiń

Czytaj także

PPK. Wiemy, ile po ponad roku zarobili oszczędzający

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 18:00
Zarobek oszczędzających w Pracowniczych Planach Kapitałowych po nieco ponad roku to 9 proc. - poinformował wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracownicze Plany Kapitałowe obejmują także mikrofirmy. Trwa IV etap programu

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 09:20
Jeżeli choć jedna osoba zatrudniona w mikroprzedsiębiorstwie chce oszczędzać w Pracowniczych Planach Kapitałowych, wtedy przedsiębiorca powinien podjąć działania mające na celu wdrożenie programu - uważa ekspert regionalny PPK Maciej Sawicz. Od dnia 1 stycznia 2021 roku rozpoczął się IV, ostatni etap wdrożenia PPK.  
rozwiń zwiń