X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PFR rozlicza Tarczę Finansową 1.0. Znamy statystyki dotyczące umorzeń subwencji

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 12:48
Do procesu umorzenia subwencji w ramach Tarczy Finansowej 1.0 przystąpiło 346 tys. 770 firm. Łączna kwota podlegająca umorzeniu to 68 mld 405 mln zł - poinformował na konferencji prasowej prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrzej Rostek / shutterstock.com

Jak przypomniał Paweł Borys cała kwota podlegająca obecnie umorzeniu w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0 to dokładnie 68 mld 405 mln zł.

shutt biznes covid 1200.jpg
Wydłużenie pomocy dla firm. Państwowe wsparcie obejmie kolejne branże

Umorzenie części lub całości subwencji

Według prezesa PFR, do całkowitego umorzenia subwencji w ramach pierwszej tarczy zakwalifikowało się 41 tys. 799 firm z branż, które zostały najmocniej dotknięte skutkami pandemii. W tym - jak powiedział Borys - 6 tys. 790 przedsiębiorstw to małe i średnie firmy, 35 tys. 9 beneficjentów to z kolei mikrofirmy.

- Blisko 15 proc. firm może liczyć na umorzenie nie do 75 proc., tylko do 100 proc. subwencji - podsumował Borys.


Według danych przekazanych przez szefa PFR, 82 firmy pobierające środki z Tarczy Finansowej PFR 1.0 nie przetrwały - 63 z nich ogłosiły upadłość bądź likwidację, 19 zaś poinformowało o restrukturyzacji bądź zawieszeniu działalności.

Tarcza zdała egzamin

Borys zaznaczył, że Tarcza Finansowa 1.0 osiągnęła cele, dla których powstała - wzmocnienie sytuacji finansowej przedsiębiorstw w pandemii i zapobieganie upadłościom firm.

- Patrząc na wyniki gospodarcze i nawet lekki wzrost w ujęciu rocznym, można powiedzieć, że te cele udało nam się zrealizować - powiedział podczas wtorkowej konferencji szef PFR.

PFR rusza z rozliczaniem Tarczy

Paweł Borys wskazał, że już dzisiaj pierwsze firmy mają udostępniane formularze umorzenia subwencji.

- Chcemy, by proces umorzeń przebiegał możliwie nowocześnie, sprawnie, w sposób zautomatyzowany, w oparciu o nowoczesne technologie - mówił.

Jak powiedział Borys, PFR spodziewa się, że "poziom umorzeń osiągnie ok. 60-65 proc.; będzie to więc kwota ok. 35 do 40 mld zł."


Posłuchaj
04:56 Paweł Borys prezes PFR gościem "Ekspresu Gospodarczego" (Justyna Golonko PR1) Paweł Borys prezes PFR gościem "Ekspresu Gospodarczego" (Justyna Golonko PR1)

 


PR1/PolskieRadio24.pl/PAP/md/Justyna Golonko

Zobacz więcej na temat: firma GOSPODARKA POLSKA

Czytaj także

Firmy dłużej pod ochroną Tarczy branżowej. Rząd przyjął rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 19:20
Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie o przedłużeniu Tarczy branżowej na marzec i kwiecień - poinformował wicepremier Jarosław Gowin. Dodał, że tarcza została rozszerzona na kolejne branże najbardziej cierpiące z powodu pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wydłużenie pomocy dla firm. Państwowe wsparcie obejmie kolejne branże

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 08:42
Rząd przyjął rozporządzenie przedłużające pomoc dla firm dotkniętych skutkami pandemii o marzec i kwiecień. Krąg adresatów zostanie poszerzony o dodatkowe branże.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Promyk nadziei także dla przedsiębiorców". Redliński o przyśpieszeniu szczepień

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 20:50
- Szybka wyszczepialność obywateli może przekładać się na wzrost poparcia dla rządów - mówił w Polskim Radiu 24 politolog, dr Bartosz Redliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń