X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Czternasta emerytura. Zobacz, kiedy i na jakich zasadach będzie wypłacana

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 13:55
W tym roku czternastą emeryturę otrzyma około 9,2 miliona osób - informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Ministerstwo przypomina, że czternasta emerytura to świadczenie jednorazowe, na które rząd przeznaczył ponad 10,6 miliarda złotych.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Resort wskazuje, że to wsparcie trafi do większości emerytów i rencistów w listopadzie.

emeryt 1200.jpg
Wypłaty 14. emerytury już w listopadzie. Marlena Maląg przypomina: nie trzeba składać wniosków

Wysokość "14" zależy od dochodów

Jak czytamy w komunikacie, przy wypłacie czternastej emerytury obowiązuje kryterium dochodowe w wysokości 2 900 złotych brutto.

Resort zaznacza, że przy wypłacaniu świadczenia zastosowana zostanie zasada złotówka za złotówkę, co oznacza, że osoby, których dochód przekracza wyznaczony próg, otrzymają czternastą emeryturę, ale odpowiednio pomniejszoną.

Według szacunków ministerstwa zdecydowana większość emerytów - około 8 milionów osób - otrzyma świadczenie w pełnej wysokości, a około 1,2 miliona - otrzyma świadczenie pomniejszone.

"14" zostanie wypłacona z urzędu. Nie trzeba składać ani wypełniać wniosku

Ministerstwo przypomina, że świadczenie zostanie wypłacone z urzędu i dlatego nie trzeba składać żadnego wniosku, aby je otrzymać.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę.

ZUS informuje, że osoby, które mają wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, mogą skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej Zakładu. O każdej próbie oszustwa należy również niezwłocznie powiadomić policję.


IAR, jk

Czytaj także

O ile wzrosną w 2022 r. renty i emerytury oraz płace w budżetówce? Znamy wskaźnik waloryzacji oraz plan podwyżek

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 14:57
- W projekcie budżetu na 2022 r. zapisany został wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w wysokości 104,89 proc., a waloryzacja zaplanowana jest na 1 marca 2022 r. - powiedział wiceminister finansów Sebastian Skuza podczas wtorkowej konferencji prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emerytury i renty mogą być wyższe. Maląg: zmienił się prognozowany wskaźnik waloryzacji

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 07:53
- Przy obecnie prognozowanym wskaźniku waloryzacji najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna i socjalna wzrośnie z obecnej kwoty 1250,88 zł do kwoty 1312,05 zł, a więc o ponad 61 zł - mówiła w wywiadzie udzielonym "Super Expressowi" minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emerytury 2021: 14. świadczenie bez składania wniosku, z mniejszym podatkiem, a także korzystnym przeliczeniem

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 14:11
Zapowiada się dobry rok dla emerytów - nie tylko dostaną 14. świadczenie i to bez składania wniosku, ale też zapłacą od niego mniejszy podatek, i w dodatku za sprawą waloryzacji kwartalnej, a nie rocznej, ich przeliczenie w czerwcu będzie korzystniejsze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Emerytura za staż" - zobacz założenia nowego świadczenia emerytalnego

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 17:11
NSZZ "Solidarność" złożyła w biurze podawczym Sejmu podpisy popierające inicjatywę ustawodawczą "Emerytura za staż". Zebrano ich 235 tysięcy. Zobacz, kto i na jakiej zasadzie może skorzystać z nowego rozwiązania.
rozwiń zwiń