more_horiz
Gospodarka

Polski Produkt Przyszłości. PARP czeka na zgłoszenia do konkursu

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 08:43
Trwa konkurs o tytuł "Polskiego Produktu Przyszłości". Twórcy innowacyjnych wyrobów i nowatorskich technologii mogą zgłaszać swoje projekty do 6 grudnia br. Organizatorami konkursu są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Gorodenkoff
Posłuchaj
04:57 PODCAST Polski Produkt Przyszlosci.mp3 Polski Produkt Przyszłości. PARP czeka na zgłoszenia do konkursu (K.Kuczyński/PR1)
 

Jest to już XXIV odsłona konkursu "Polski Produkt Przyszłości". Tytuł, który od 23 lat przyznawany jest w konkursie, to doskonałe narzędzie promocyjne. Dzięki niemu rozgłos w kraju i daleko poza jego granicami zdobyło wiele innowacyjnych produktów tworzonych w Polsce. Przyczynia się też do zmiany postaw i zwiększania świadomości w zakresie potrzeby wdrażania innowacji oraz korzyści wynikających ze współpracy sektora B+R i biznesu.

shutt biznes 1200.jpg
Niesolidni płatnicy to zmora firm. Nowe badanie BIG InfoMonitor


- "Polski Produkt Przyszłości" jest konkursem, w którym mogą wziąć udział uczelnie, instytuty naukowe i badawcze oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Polski. Uczestnicy mogą do niego przystąpić indywidualnie bądź zgłosić projekt opracowany wspólnie przez instytucję i firmę - wyjaśnia Izabela Banaś, Zastępca Dyrektora Departamentu Analiz i Strategii w PARP

Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: "Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy", "Projekt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki" oraz "Wspólny Projekt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Przedsiębiorcy".

Prestiż i gratyfikacja finansowa

"Polski Produkt Przyszłości" to jednak nie tylko tytuł.

- W każdej kategorii przyznajemy jedną nagrodę główną i maksymalnie cztery wyróżnienia. Zdobywcy głównych nagród mogą uzyskać 100 tyś złotych, w każdej z trzech kategorii. Co więcej, przygotowaliśmy również specjalne wyróżnienia o wartości 25 tys. złotych. – dodaje Izabela Banaś   

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie: www.parp.gov.pl/konkursppp​.

POIR POIR

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, K.Kuczyński, md

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem