X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ponad 6,5 miliarda złotych na innowacyjne projekty. NCBR podsumowuje 2021 rok

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 14:07
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poinformowało, że w tym roku podpisano blisko 750 umów o wartości 4 mld zł i wypłacono 6,7 mld zł na realizowane już projekty. Jak wskazuje dyrektor NCBR Wojciech Kamieniecki, w przyszłym roku instytucja ma dysponować rekordowym budżetem w wysokości 7,5 mld zł.
NCBR w tym roku podpisało 750 umów na wsparcie innowacyjnych rozwiązań.
NCBR w tym roku podpisało 750 umów na wsparcie innowacyjnych rozwiązań.Foto: Gorodenkoff/ Shutterstock

NCBR w komunikacie podało, że w kończącym się 2021 r. eksperci współpracujący z NCBR ocenili ponad 3200 wniosków o dofinansowanie, w efekcie czego podpisano blisko 750 umów o wartości 4 mld zł.

- W tym czasie wypłacono 6,7 mld zł na realizowane już projekty. Zgodnie z zapowiedzią, NCBR utrzymało szeroką ofertę wsparcia dla przedsiębiorców i naukowców. W 2021 r. ogłoszono łącznie 10 konkursów finansowanych z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój (POIR) oraz 2 w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), 25 konkursów międzynarodowych, 7 konkursów krajowych oraz 3 konkursy w zakresie obronności i bezpieczeństwa - poinformowano.

Czytaj także:


- Rok 2022 będzie też rokiem dalszych prac nad wykorzystaniem technologii wodorowych w energetyce, przemyśle i transporcie. Dążąc do neutralności klimatycznej oraz realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu, kładziemy również duży nacisk na poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na używanie w coraz większym stopniu energii ze źródeł odnawialnych w gospodarce i w naszych gospodarstwach domowych - powiedział, cytowany w komunikacie, Kamieniecki.

Coraz szersze zastosowanie sztucznej inteligencji

Dyrektor NCBR wskazał, że coraz większe zastosowanie w różnych obszarach życia i gospodarki mają technologie związane z wdrażaniem wyników badań nad sztuczną inteligencją oraz uczeniem maszynowym. Jak podkreślił, wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji tworzy perspektywę przełomowych rozwiązań m.in.: w energetyce, transporcie, rolnictwie, telekomunikacji, branży informatycznej, finansach, w obszarze bezpieczeństwa i obronności kraju, ale także w medycynie czy edukacji.

"W 2022 roku na wsparcie nowatorskich pomysłów przedsiębiorców i naukowców będziemy dysponować rekordowym budżetem 7,5 mld zł. 80 proc. tej kwoty będzie pochodzić, podobnie jak w latach poprzednich, ze środków europejskich z poprzedniej i nowej unijnej perspektywy finansowej. Nadchodzący rok dla Centrum będzie więc intensywnym okresem projektowania i wdrażania nowych programów i inicjatyw finansowanych z Funduszy Europejskich w ramach programów Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego czy Horyzont Europa" - wyjaśnił.

NCBR jest agencją wykonawczą Ministra Edukacji i Nauki.

PolskieRadio24.pl, PAP, NCBR, md

Czytaj także

Cyberbezpieczeństwo w biznesie. Raport: ponad połowa dużych firm nie umie się bronić przed atakami

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 13:42
55 proc. dużych firm nie powstrzymuje skutecznie cyberataków, nie potrafi ich zidentyfikować i szybko usunąć powodowanych przez nie naruszeń, a także ograniczyć ich negatywnych skutków. Takie wnioski płyną z raportu State of Cyber Resilience 2021, przeprowadzonego przez firmę doradczą Accenture.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warunki prowadzenia biznesu w 2022 roku. Wśród firm nie ma przesadnego optymizmu

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 10:12
Z opublikowanego dziś badania Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że większość przedsiębiorstw nie planuje inwestycji w nowym roku. 31 proc. małych i średnich firm oczekuje, że rok 2022 będzie taki jak 2021 pod względem prowadzenia biznesu, a 27 proc. firm uważa, że będzie gorzej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy z tej części Europy nieufne wobec pracy zdalnej i cyfrowych narzędzi. Nowe badanie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 12:48
Większość przedsiębiorstw czeka na powrót pracowników do biur - wynika z badania, przeprowadzonego w Polsce, w Czechach i na Węgrzech na zlecenie Canon Polska. Jak się okazuje, firmy z Europy Środkowej nie mają zaufania do nowoczesnych narzędzi cyfrowej i pracy zdalnej.
rozwiń zwiń