more_horiz
Gospodarka

PGNiG stawia na gaz skroplony. Sprowadza go coraz więcej

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 13:40
PGNiG rozwija import LNG. W pierwszym kwartale tego roku spółka odebrała 10 statków ze skroplonym gazem, podczas gdy rok temu w tym samym czasie 7 - poinformował wiceprezes gazowej firmy Robert Perkowski.
PGNiG zamierza jeszcze powiększać import LNG.
PGNiG zamierza jeszcze powiększać import LNG.Foto: Wojciech Wrzesien/ Shutterstock

- Już w pierwszym kwartale jest widoczny wzrost importu LNG, myślę, że ten trend będzie dużo bardziej widoczny w kolejnych kwartałach - dodał.

Posłuchaj
00:07 11747596_1.mp3 Robert Perkowski: będziemy sprowadzać więcej LNG (IAR)

Od stycznia do marca dostawy z kierunku wschodniego spadły o 0,11 miliardów metrów sześciennych, a import LNG wzrósł o 0,27 miliarda metrów sześciennych.

Wydatki inwestycyjne grupy PGNiG w pierwszym kwartale wyniosły 2,02 miliarda złotych.

PGNiG w dobrej kondycji

Spółka poinformowała dziś także, że osiągnęła ponad 4 mld zł zysku przy ponad 47 mld zł przychodów w pierwszym kwartale tego roku. Wskazano, że 88 proc. zysku EBITDA wypracował segment wydobycia, prowadzonego w Polsce i za granicą, podczas gdy rok wcześniej segment upstream odpowiadał za 40 proc. wyniku grupy.

Czytaj także:

W analogicznym okresie 2021 r. przychody grupy PGNiG wyniosły 14,6 mld zł, EBITDA 3,4 mld zł, zysk operacyjny 2,4 mld zł, a zysk netto sięgnął 1,7 mld zł.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem