more_horiz
Gospodarka

Uber wjeżdża na Lotnisko Chopina. Oferta z korzyścią dla podróżnych

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 16:11
Lotnisko Chopina wybrało Ubera w procedurze wyboru rekomendowanych partnerów taxi - poinformował stołeczny port. Uber, to kolejny - po taksówkach, autobusach i pociągu - środek transportu, z którego będą mogli korzystać pasażerowie stołecznego portu - dodano.
Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce.
Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce.Foto: shutterstock/Grand Warszawski

"Uber, najbardziej znana aplikacja do zamawiania przejazdów, łączy siły z największym portem lotniczym w Polsce - Lotniskiem Chopina. Już na przełomie czerwca i lipca pasażerowie będą mogli zamawiać przejazdy z hali przylotów stołecznego portu" - poinformował port.

Oferta z korzyścią dla podróżnych

Jak dodano, Lotnisko Chopina wybrało Ubera w procedurze wyboru rekomendowanych partnerów taxi. Port podał, że ważnym elementem oceny oferty były również kwestie związane z bezpieczeństwem, standard obsługi pasażerów i dostępnością kierowców.

- Mając na uwadze potrzeby i wygodę pasażerów naszego lotniska zdecydowaliśmy, by wspólnie z Uberem udostępnić nową usługę z wykorzystaniem jednej z najpopularniejszych na świecie aplikacji. Dzięki współpracy poszerzamy ofertę z korzyścią dla podróżnych - poinformowała rzecznik prasowa Lotniska Chopina Anna Dermont.

Dodała, że Uber, to kolejny - po taksówkach, autobusach i pociągu - środek transportu, z którego będą mogli korzystać pasażerowie stołecznego portu.

Specjalny produkt

Jak przekazało lotnisko, Uber wprowadzi specjalny produkt, dostępny w aplikacji dla osób przylatujących na Lotnisko Chopina.

"Pasażerowie, już po opuszczeniu samolotu, będą mogli zamówić przejazd autem o podwyższonym standardzie, które podjedzie bezpośrednio na dolny poziom, czyli przyloty. By skrócić czas oczekiwania na kierowcę i zapewnić optymalną dostępność usługi Uber zastosuje technologię opartą na algorytmach predykcyjnych" - przekazano. Zgodnie z nią, technologia dopasuje liczbę dostępnych aut do aktualnego zapotrzebowania wyznaczonego liczbą lądujących w danym momencie pasażerów.

Dyrektor zarządzający Uber Poland Michał Konowrocki podkreślił, że usługi Uber są dostępne na ponad 250 lotniskach.

Specjalne wymagania

Lotnisko zapewniło, że przejazdy oferowane za pośrednictwem Uber będą realizowane przez licencjonowanych partnerów taxi, którzy - by dołączyć do platformy - muszą spełnić szereg wymagań. Uber oferuje pasażerom także dodatkowe funkcje zapewniające bezpieczeństwo przejazdu, jak m.in. znajomość takich danych, jak imię i zdjęcie kierowcy, model samochodu oraz numer rejestracyjny, jeszcze przed przyjazdem pojazdu; monitoring każdego przejazdu jest przez system GPS; czy udostępnienie trasy swojego przejazdu pięciu osobom.

W ubiegłym tygodniu lotnisko poinformowało, że korporacja ELE Taxi podjęła czasową współpracę z Korpo Taxi. Port informował, że Firma ELE Taxi jest jedynym rekomendowanym operatorem usług taksówkarskich w stołecznym porcie.

Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce i jeden z większych portów lotniczych w Europie Środkowo–Wschodniej. 

Czytaj także:

Uber łączy użytkowników aplikacji z kierowcami korzystającymi z platformy; działa ona w ponad 10 000 miast w 71 państwach na całym świecie. W Polsce Uber jest dostępny w 16 miastach m.in. Warszawie, Krakowie, Wrocławiu.

PR24, akg

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem