"Inteligentna i czysta mobilność". Ruszył Branżowy Punkt Kontaktowy w ramach programu Horyzont Europa

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa zainaugurował działalność Branżowego Punktu Kontaktowego "Inteligentna i czysta mobilność". Jego zadaniem będzie wsparcie przedsiębiorców i naukowców w unijnym programie Horyzont Europa. Instytut ma duże doświadczenie w ponad 100 projektach międzynarodowych.

2022-06-07, 14:24

"Inteligentna i czysta mobilność". Ruszył Branżowy Punkt Kontaktowy w ramach programu Horyzont Europa
Sieć Badawcza Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system "rzucania wyzwań", dzięki któremu grupa 4.500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego.Foto: shutterstock/ goodluz

Horyzont Europa to największy w historii Unii Europejskiej program badań naukowych i innowacji. W ciągu 7 lat (2021-2027) na nowatorskie badania i innowacyjne rozwiązania zostanie przeznaczone łącznie 95,5 mld euro.

W celu sprawnego wykorzystania środków z tego programu Ministerstwo Edukacji i Nauki powołało branżowe punkty kontaktowe, których zadaniem jest wspieranie beneficjentów w programie Horyzont Europa.

Dostęp do specjalistycznej wiedzy

W przedsięwzięciu bierze udział sześć instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz, które są wyspecjalizowane w określonych branżach oraz posiadają dostęp do specjalistycznej wiedzy naukowo-technicznej, w tym również do zasobów kadrowych, technologicznych i infrastrukturalnych.

Sieć Badawcza Łukasiewicz udziela wsparcia poprzez Branżowe Punkty Kontaktowe w następujących obszarach:

REKLAMA

  • zrównoważona gospodarka,
  • transformacja cyfrowa,
  • technologie medyczne i zdrowie,
  • inteligentna i czysta mobilność,
  • technologie niskoemisyjne,
  • czysta energia,
  • Przemysł 4.0.

Rolę Branżowego Punktu Kontaktowego dla "Inteligentnej i czystej mobilności" pełni Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa. Instytut ma duże doświadczenie w ponad 100 projektach międzynarodowych. Pełni też rolę członka założyciela europejskiego partnerstwa Clean Aviation.


Unikalny system "rzucania wyzwań"

Ze wsparcia Branżowego Punktu Kontaktowego "Inteligentna i czysta mobilność" mogą korzystać instytuty badawcze, uczelnie wyższe, jednostki publiczne, duże przedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa, startupy, stowarzyszenia, fundacje oraz organizacje międzynarodowe. Zgłoszenia można kierować na adres: bpkmobilnosc@ilot.lukasiewicz.gov.pl.

Sieć Badawcza Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system "rzucania wyzwań", dzięki któremu grupa 4.500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze - przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze.

PR24.pl, PAP, DoS

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej