more_horiz
Gospodarka

Sylwester pod Giewontem. Miejsca noclegowe w Zakopanem jeszcze są, ale trzeba się spieszyć

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 08:00
Obiekty noclegowe o wysokim standardzie, hotele oferujące dodatkowe atrakcje, luksusowe domki czy apartamenty w Zakopanem na okres świąteczno-noworoczny są w dużej mierze już zarezerwowane. Sporo wolnych miejsc można znaleźć natomiast w pensjonatach czy kwaterach prywatnych – powiedział  Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.
Krupówki
KrupówkiFoto: Shutterstock

- Hotelarze są usatysfakcjonowani z rezerwacji świąteczno-noworocznych. Początek listopada to już ostatnie momenty na znalezienie ofert na Sylwestra pod Giewontem. Jeżeli chodzi o rezerwację w hotelach to zajętych jest około 80 proc. miejsc na Sylwestra. Nieco mniejsze obłożenie jest na okres świąteczny - około 60 procent miejsc zajętych – ocenił Wagner.

shutterstock_ PYRZOWICE katowice lotnisko free 1200.jpg
Lotniska w Krakowie i Katowicach wprowadzają zimową siatkę lotów

Tanio nie jest, ale trzeba szukać okazji

Jeżeli chodzi o ceny noclegów w okresie świąteczno-noworocznym pod Tatrami, to w niektórych obiektach pozostały na tym samym poziomie, co przed pandemią, natomiast niektóre hotele podniosły ceny nawet o 30 proc. W popularnych w Zakopanem pensjonatach noclegi w tym okresie można znaleźć już od 80 zł za osobę, a hotelach ceny za dwuosobowy pokój zaczynają się od ok. 300 zł.

- Ceny noclegów na okres świąteczny i sylwestrowy są bardzo rozchwiane, dlatego zachęcamy do weryfikacji i porównywania cen – podsumował Wagner.

PolskieRadio24.pl, PAP, md