more_horiz
Gospodarka

Wylot na Karaiby z warszawskiego Okęcia? Umożliwi to porozumienie PLL LOT z Jet Blue

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 07:57
Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzyły sieć połączeń dzięki porozumieniu z amerykańskim przewoźnikiem Jet Blue. W ramach partnerstwa możliwe stanie się też korzystanie z połączeń np. z Meksykiem, Dominikaną czy Karaibami.
Do umowy Jet Blue z PLL LOT doszło już na początku 2012 roku.
Do umowy Jet Blue z PLL LOT doszło już na początku 2012 roku.Foto: Jet Blue

Współpraca interline z Jet Blue ułatwi pasażerom PLL LOT podróże do innych krajów. I tak wykupując jeden bilet będą mogli na nim latać m.in. do San Francisco, Palm Beach Bostonu i innych amerykańskich miast - poinformował "Nowy Dziennik" relacjonując spotkanie z z szefem LOT Rafałem Milczarskim w polskim konsulacie.

W ramach partnerstwa możliwe stanie się też korzystanie z połączeń np. z Meksykiem, Dominikaną, Karaibami i innymi portami lotniczymi, które obsługuje Jet Blue. Według firmy ch-aviation.com jest ich 108 w 29 krajach.

Do umowy Jet Blue z PLL LOT doszło już wcześniej, na początku 2012 roku. Amerykański przewoźnik wyjaśniał wówczas na Facebooku, że nowa współpraca między liniami oznacza, że można zarezerwować połączenia przez hub Jet Blue na lotnisku JFK w Nowym Jorku oraz hub na warszawskim lotnisku Chopina do różnych lokalizacji w całej Europie i poza nią.

PR24.pl, PAP, DoS

REKLAMA