more_horiz
Gospodarka

Dubaj stolicą IT i nowych technologii. Ponad 100 polskich firm uczestniczy w targach Gitex

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2022 08:08
Ponad 100 polskich firm uczestniczy w odbywających się w Dubaju targach Gitex - corocznym wydarzeniu poświęconym technologii korporacyjnej i globalnej transformacji cyfrowej. Polska reprezentacja jest jedną z największych wśród wystawców.
Polskie firmy mają renomę wśród dubajczyków, ponieważ charakteryzuje je dokładność i to, że kończą rozpoczęte tematy.
Polskie firmy mają renomę wśród dubajczyków, ponieważ charakteryzuje je dokładność i to, że kończą rozpoczęte tematy.Foto: Dubai Media Office/Twitter

W targach Gitex 2022 biorą udział m.in. przedstawiciele 15 dolnośląskich firm z branży IT i nowych technologii. Przedsiębiorcy przyjechali do Zjednoczonych Emiratów Arabskich z misją gospodarczą zorganizowaną przez samorząd woj. dolnośląskiego. Kilkudniowa wizyta w Dubaju to część realizowanego przez samorząd województwa dolnośląskiego projektu "Going Global - Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza".

Firmy z Dolnego Śląska i Wielkopolski

Polskie firmy korzystają ze stoiska przygotowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jak powiedziała Anastazja Kaczmarek-Pękalska z PARP, na stoisku odbywają się spotkania z partnerami biznesowymi.

- Polskie firmy to małe i średnie przedsiębiorstwa z branży IT i nowych technologii, wśród nich są zorganizowane delegacje firm z Dolnego Śląska i Wielkopolski - powiedziała Anastazja Kaczmarek-Pękalska.

To kolejna edycja targów Gitex, na której PARP przygotowała polskie stoisko.

- Polskie firmy zawierają tu kontrakty i wracają na kolejne edycje tych targów. Przedsiębiorcy z naszego kraju myślą o tym, aby zakładać spółki w Dubaju. Polskie firmy mają renomę wśród dubajczyków, ponieważ charakteryzuje je dokładność i to, że kończą rozpoczęte tematy - dodała przedstawicielka PARP.

Ponad 5 tys. wystawców ze 170 krajów

Wartość realizowanego przez samorząd województwa dolnośląskiego projektu "Going Global - Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza" to 6 mln zł; 85 proc. tej kwoty pochodzi ze środków unijnych. Pieniądze przeznaczane są na organizację i pokrycie kosztów udziału dolnośląskich przedsiębiorstw w międzynarodowych targach, konferencjach, misjach gospodarczych oraz kampaniach promocyjnych.

Targi Gitex 2022 to coroczne wydarzenie poświęcone technologii korporacyjnej i globalnej transformacji cyfrowej. Tegoroczna edycja targów zgromadziła ponad 5 tys. wystawców ze 170 krajów.

PR24.pl, PAP, DoS