more_horiz
Gospodarka

Dodatkowe pociągi na majówkę od PKP Intercity. Znamy szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2023 11:30
PKP Intercity uruchomi na majówkę 85 dodatkowych połączeń oraz wprowadzi 100 dodatkowych wagonów. Nowe pociągi będą jeździć do 7 maja. Liczba wagonów przewidzianych do wzmocnienia rozkładowych połączeń z każdym dniem ma rosnąć.
PKP Intercity wprowadza 80 dodatkowych pociągów w okresie od 28 kwietnia do 7 maja. To efekt spodziewanego, większego ruchu pasażerskiego podczas tegorocznej majówki.
PKP Intercity wprowadza 80 dodatkowych pociągów w okresie od 28 kwietnia do 7 maja. To efekt spodziewanego, większego ruchu pasażerskiego podczas tegorocznej majówki.Foto: PKPIntercity/twitter

Z dodatkowych wagonów skorzystają podróżni wyruszający m.in. z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Łodzi, Katowic czy Lublina, którzy pojadą do innych dużych miast lub popularnych ośrodków turystycznych, np. do Kołobrzegu.

PKP Intercity ma ponadto uruchomić dodatkowe połączenia na najbardziej popularnych kierunkach. Podróż na Mazury ułatwi mieszkańcom Warszawy dodatkowy pociąg IC Żeromski – BIS relacji Warszawa - Olsztyn, a dla miłośników polskiego morza uruchomione zostaną dodatkowe połączenia IC Bałtyk - BIS, IC Pobrzeże - BIS oraz IC Heweliusz – BIS, które do Gdyni wyruszą kolejno z Poznania, Warszawy i Wrocławia.

Jakie będą dodatkowe pociągi na majówkę?

Podczas długiego majowego weekendu PKP Intercity zaplanowało uruchomienie ośmiu dodatkowych składów. Chodzi o składy:

- IC 7550 Bałtyk – BIS – relacji Poznań – Gdynia; kursujący 29, 30 kwietnia oraz 3, 6 i 7 maja;

- IC 5750 Bałtyk – BIS – relacji Gdynia – Poznań; kursujący 29, 30 kwietnia oraz 3, 6, 7 maja;

- IC 65161 Heweliusz – BIS – relacji Wrocław – Gdynia; kursujący 29 kwietnia i 6 maja;

- IC 56160 Heweliusz – BIS – relacji Gdynia – Wrocław; kursujący 30 kwietnia i 7 maja;

- IC 15159 Żeromski – BIS – relacji Warszawa – Olsztyn; kursujący 29 kwietnia i 6 maja;

- IC 51158 Żeromski – BIS – relacji Olsztyn – Warszawa; kursujący 30 kwietnia i 7 maja;

- IC 1517 Pobrzeże – BIS – relacji Warszawa – Gdynia; kursujący 29 kwietnia i 6 maja;

- IC 5116 Pobrzeże – BIS – relacji Gdynia – Warszawa; kursujący 30 kwietnia i 7 maja.

Nowy pociąg IC Kinga

Już 1 maja zadebiutuje nowy pociąg IC Kinga, który połączy Warszawę z Krakowem. Będzie kursował codziennie, a po drodze zatrzyma się między innymi w Radomiu i Kielcach.

Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnym elektrycznym zespołem trakcyjnym ED160 FLIRT, na pokładzie którego będzie klimatyzacja i udogodnienie dla podróżnych z niepełnosprawnościami, rowerzystów czy rodzin dziećmi.

Także od 1 maja krakowianie zyskają dodatkową możliwość dojazdu do Bydgoszczy, zaś bydgoszczanie – do Łodzi i Krakowa, a to dzięki wydłużeniu do Bydgoszczy relacji pociągu IC Kazimierz, kursującego pomiędzy Łodzią Fabryczną a Krakowem.

Rodzinne wyjazdy są tańsze

PKP Intercity przypomina, że pasażerowie, którzy planują podróże w większym gronie mogą skorzystać z oferty dla małych grup – Taniej z Bliskimi. Aby z niej skorzystać wystarczy podróżować w grupie od 2 do 6 osób – wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30 proc. zniżki od bazowych cen biletów.

Oferta ta łączy się z ulgami ustawowymi i obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych. Bilety należy kupić najpóźniej jeden dzień przed wyjazdem. Dostępna jest również oferta promocyjna – Bilet Rodzinny – na połączenia ekspresowe EIC i EIP. Pozwala ona obniżyć koszty podróży o 30 proc.

Ponadto we wszystkich pociągach PKP Intercity w relacjach krajowych można korzystać z Karty Dużej Rodziny, która daje 30 proc. rabatu podczas wspólnej podróży co najmniej dwóch osób posiadających Kartę Dużej Rodziny.

Biletowa ulga na dzieci i seniorów

Przewoźnik przypomina, że dzieci, które nie ukończyły 4. roku życia, podróżują z PKP Intercity z ulgą 100 proc. w wagonach 2. klasy. Wystarczy pobrać dla nich bilet z tą ulgą. Starszym dzieciom i młodzieży szkolnej przysługuje ustawowa ulga w wysokości 37 proc. - na podstawie legitymacji szkolnej.

Również studenci mają prawo do ulgi ustawowej, dzięki niej z ważną legitymacją studencką w pociągach PKP Intercity każdej relacji krajowej pojadą taniej o 51 proc.

Z ulgą pociągami PKP Intercity mogą też podróżować seniorzy. Bilet Seniora to stała oferta tańszych przejazdów dla każdego, kto ukończył 60 rok życia. Zniżka 30 proc. obowiązuje na przejazdy w komunikacji krajowej pociągami wszystkich kategorii w 1. i 2. klasie.


PR24/PAP/sw


REKLAMA