Polska Grupa Zbrojeniowa liczy na Comarch
Polska Grupa Zbrojeniowa i Comarch rozpoczynają współpracę. Dziś w Warszawie podpisano list intencyjny w tej sprawie. Dokument określa zakres wspólnych przedsięwzięć m.in. tych realizowanych w ramach Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP. Dotyczą one m.in. analizy obrazów z kosmosu i dronów, ochrony cyberprzestrzeni.
2015-11-02, 15:56
Posłuchaj
Polska Grupa Zbrojeniowa i Comarch rozpoczynają współpracę. Czego będzie dotyczyła, mówią: Wojciech Dąbrowski, prezes PGZ oraz prezes Comarchu, prof. Janusz Filipiak./Błażej Prośniewski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Dodaj do playlisty
Zawarte porozumienie wpisuje się w strategię rozwoju PGZ, która skupia ponad 30 spółek i obecnie jest jednym z największych koncernów obronnych w Europie.
̶ Chcemy, aby w ramach Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych, udział sektora prywatnego, firm spoza branży zbrojeniowej, był jak największy. Comarch jest istotnym graczem na rynku, to mocna firma, której kompetencje uzupełnią możliwości Polskiej Grupy Zbrojeniowej - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes PGZ.
Pole do współpracy pomiędzy obiema spółkami jest duże - dodaje prezes Comarchu, prof. Janusz Filipiak.
̶ Mówimy tutaj o cyberprzestrzeni, która jest ważna dla ochrony danych osobowych, to są analizy obrazów z kosmosu i dronów, które mogą być wykorzystywane przy obserwacji ruchów przeciwnika, big data, maszyny wnioskujące. To wszystko jest dziś wykorzystywane przez wojsko i to wszystko możemy zaoferować do współpracy z PGZ.
REKLAMA
Polska Grupa Zbrojeniowa zaprosiła do współpracy szerokie grono firm, nie tylko Comarch, stąd też - jak dodaje prezes Dąbrowski - wkrótce można się spodziewać kolejnych podpisanych podobnych umów.
Błażej Prośniewski
REKLAMA