X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Konkurs Gmina Fair Play odchodzi do przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 08:02
Od 2002 roku realizowany  był  program, a zarazem  konkurs Gmina Fair Play promujący  samorządy, które potrafią przyciągać inwestorów. Był, ponieważ prawdopodobnie  obecna 17 edycja będzie ostatnią. Dlaczego organizatorzy rezygnują z konkursu? - wyjaśniał w radiowej Jedynce Mieczysław  Bąk, prezes  Fundacji w rozmowie z Dariuszem Kwiatkowskim. 
Audio
  • Na temat konkursu Gmina Fair Play - mówił w radiowej Jedynce Mieczysław Bąk, prezes Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym w rozmowie z Dariuszem Kwiatkowskim/Naczelna Redakcja Gospodarcza
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Konkurs organizuje Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, który jest fundacją Krajowej Izby Gospodarczej. - Przedsięwzięcie miało służyć rozwojowi gospodarczemu gmin - wyjaśnia Mieczysław  Bąk.

- Na początku XXI wieku gminy zabiegały o inwestorów, natomiast nie wszystkie wiedziały jakie są obowiązujące standardy. Dzięki konkursowi kilkaset gmin zwiększyło swoją atrakcyjność inwestycyjną. Konkurs odegrał z jednej strony rolę informacyjną, z drugiej uczył gminy jak prezentować zasoby inwestorom - wyjaśnił prezes.

Gdy konkurs startował, niewiele gmin miało np. biura obsługi inwestorów. Obecnie takie biura są standardem. 

W ciągu 17 lat około 500 gmin wzięło w nim udział a 450 otrzymało certyfikaty. 

Obecnie trwają audyty w gminach biorących udział w programie - konkursie, podczas których zbierane są  opinie przedsiębiorców o warunkach inwestowania. Laureatów 17 edycji poznamy w połowie października.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Dariusz Kwiatkowski, kw  

 

 

 

 

Zobacz więcej na temat: rolnictwo wieś inwestycje

Czytaj także

Plan dla Wsi. Czy planowane zmiany pomogą rolnikom?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 13:26
Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw Witold Boguta uważa, że stworzenie Narodowego Holdingu Śpożywczego będzie krokiem w dobrym kierunku i pozwoli odciążyć część rolników. Powstanie Holdingu przewiduje rządowy Plan dla Wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia: Pomoc dla rolników dotkniętych suszą

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 20:29
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że od przyszłego piątku rolnicy będą mogli składać wnioski o rekompensatę strat, które zostały spowodowane przez suszę. Minister chce, by poszkodowani w wyniku suszy otrzymali także wsparcie z unijnego budżetu. Gośćmi Debaty Dnia w Polskim Radiu 24 byli: Katarzyna Kozłowska, Dziennk Gazeta Prawna i Tomasz Wróblewski, Warsaw Enterprise Institute
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program „Współpraca” to rewolucja technologiczna w rolnictwie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 14:48
Środki na zwiększenie innowacyjności w polskim rolnictwie, przemyśle spożywczym i na obszarach wiejskich. Temu właśnie ma służyć program "Współpraca" wpisany do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. O nowych rozwiązaniach mówiła w radiowej Jedynce Katarzyna Boczek, wicedyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie w rozmowie z Dariuszem Kwiatkowskim.
rozwiń zwiń