X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

To nie był łatwy rok dla rolników. Susza dawała im się mocno we znaki

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 13:06
Zbliża się koniec roku, a więc czas na podsumowanie. Ale o takie uogólnione podsumowanie trudno w rolnictwie, bo ze względu na kapryśną pogodę u jednych rolników był nadzwyczajny urodzaj, a u innych - katastrofa. Produkcja zbóż była w tym roku nieco mniejsza, bo niższe były plony w częściach kraju dotkniętych suszą.
Audio
  • Susza i drogie paliwo. To nie był łatwy rok dla rolników (Aleksandra Tycner/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Stanisław Kacperczyk z Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych podkreśla, że właśnie susza była głównym problemem w rolnictwie w tym roku.

- Te gospodarstwa, które ucierpiały, mają znacznie niższe plony, niejednokrotnie rolnicy decydowali się na likwidacje plantacji. Ceny na rynku nie rekompensują kosztów suszy - dodał.

Jednocześnie zaznaczył, że trzeba docenić pomoc ze strony władz dla rolników, poszkodowanych przez kapryśną aurę, w tym rekompensaty.

Stanisław Kacperczyk zwrócił też uwagę na rosnące koszty produkcji rolniczej. Na jesieni rolnikom we znaki dawał się natomiast wzrost ceny oleju napędowego. Wygląda jednak na to - mówił - że przyszły rok dla rolników będzie lepszy.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Justyna Golonko, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo