Polskie Sieci Energetyczne apelują o ograniczenie zużycia prądu

Upały przekładają się na poziom wody i temperaturę w polskich rzekach, a to negatywnie wpływa na warunki chłodzenia generatorów i ogranicza produkcję - wyjaśnia Henryk Majchrzak, prezes Polskich Sieci Energetycznych.

2015-08-07, 16:50

 Polskie Sieci Energetyczne apelują o ograniczenie zużycia prądu

Posłuchaj

11-15 w dni robocze to godziny szczytu zużycia energii, mówi Henryk Majchrzak, prezes Polskich Sieci Energetycznych (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Dlatego rozmówca IAR zdecydował się zaapelować do konsumentów energii, żeby w godzinach największego zapotrzebowania czyli od 11 do 15 ograniczyć zużycie. Adresatami apelu są zarówno instytucje i przedsiębiorstwa jak i gospodarstwa domowe.

Jak mówi prezes, jeśli wrażliwy odbiorca prądu będzie chciał się dostosować do tego apelu, to ograniczy użycie energochłonnych urządzeń takich jak pralki, suszarki do bielizny, zmywarki czy klimatyzacja.

Jak zapewnia prezes poza tymi godzinami PSE dobrze sobie radzą w warunkach upałów.

IAR, fko

REKLAMA

 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej