X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Grzegorz Tobiszowski: potrzebny sojusz środowisk OZE i konwencjonalnych

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 10:15
Potrzebny jest sojusz środowisk związanych z odnawialnymi źródłami energii ze środowiskami wytwarzania energii z węgla kamiennego – powiedział w sobotę wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Jak zaznaczył, wkrótce może uda się zorganizować wspólną konferencję.
Energetyka wiatrowa rozwija się dynamicznie.
Energetyka wiatrowa rozwija się dynamicznie. Foto: Pixabay

W sobotniej rozmowie z dziennikarzami Tobiszowski nawiązał do jednego ze swoich niedawnych spotkań ws. planów nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii.

- Starając się nadgonić to, że technologia w odnawialnych źródłach, szczególnie tych wiatrowych, fotoenergii, bardzo mocno i dynamicznie się rozwija, miałem w czwartek jedno ze spotkań konsultacyjnych – i otrzymałem sugestię, aby odbyła się konferencja środowisk związanych z OZE z przedstawicielami sektora wydobywczego - wskazał.

Czego potrzeba w dyskusjach o miksie energetycznym? 

- Ja to skomentowałem, że potrzebny jest sojusz środowisk OZE i środowisk w źródłach opartych o węgiel kamienny – co przyjęto pozytywnie. Więc myślę, że dzieje się coś bardzo pozytywnego w dyskusjach o miksie energetycznym, że środowiska, które są jakby po obu stronach, jeśli chodzi o interes w polskiej energetyce – zaczynają zauważać, że są sobie potrzebne - ocenił wiceminister.

Jak przypomniał, odnawialne źródła energii potrzebują jako tzw. back-upu źródeł konwencjonalnych (czyli elektrowni na węgiel czy gaz, które mogą działać wtedy, kiedy OZE nie działają). Z drugiej strony energetyka konwencjonalna, aby spełniać określone parametry, nie widzi zagrożeń w rozwoju źródeł odnawialnych.

- Oczywiście to musi być realizowane we właściwych proporcjach. Ale to, że przedstawiciele firm, które inwestują w odnawialną energię wiatrową, powiedzieli to na spotkaniu ze mną – powoduje, że możemy być jednym z tych krajów, które pokazują ten sojusz - ocenił Tobiszowski.

Wiceminister energii dodał, że jeden z przedstawicieli firm wiatrowych zasugerował przystąpienie do takich działań jeszcze przed grudniowym szczytem klimatycznym COP24 w Katowicach.


- To coś pozytywnego. Rok temu to chyba nikt by nie myślał, że można o tym mówić. Ja prowokowałem w wielu rozmowach, że można by pokazywać tę kompatybilność (źródeł OZE i tradycyjnych), że w systemie nie ma tu przeciwwskazań. I to zaczyna się na naszych oczach dziać - uznał wiceszef ME. 

PAP, NRG, kw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Węgiel, atom czy OZE. Jakie źródła energii?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 14:00
Od sektora energetycznego uzależnione są gospodarki państw na całym świecie, a surowce energetyczne niejednokrotnie w historii stanowiły przedmiot konfliktów. Dlatego ważna jest refleksja nad tym, czym jest bezpieczeństwo energetyczne, jak je dzisiaj rozumieć i jak działać na arenie międzynarodowej, aby nie uzależniać się od jednego źródła surowców. O bezpieczeństwie energetycznym mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Musiałek z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia modyfikuje przepisy. Będziemy nie tylko konsumentami, ale i producentami energii

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 09:00
Unia modyfikuje dyrektywę o Odnawialnych Źródłach Energii znosząc przeszkody w wykorzystaniu małych instalacji domowych. Planowane zmiany są efektem negocjacji między Radą, Parlamentem i Komisją Europejską. Czy nowe przpisy wpłyną na rozwój idei prosumenckiej w krajach unijnych - z prof. Zbigniewem Karaczunem ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w radiowej Jedynce rozmawiał Dariusz Kwiatkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister Tchórzewski: są rezerwy energii, które można uruchomić w razie klęski żywiołowej

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 16:30
Bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej w sytuacjach kryzysowych i procedury Ministerstwa Energii na taki wypadek, były głównym tematem wtorkowej wideokonferencji ministra Krzysztofa Tchórzewskiego z wojewodami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister Tobiszowski: dobrowolność wyboru metod redukcji emisji CO2 warunkiem powodzenia COP24

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 15:00
Podstawowym warunkiem powodzenia grudniowego szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach będzie zapewnienie państwom dobrowolności wyboru metod redukcji emisji dwutlenku węgla i sposobu wykorzystania zasobów naturalnych - ocenił w czwartek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.
rozwiń zwiń