X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zamrożenie cen energii elektrycznej. Ostatni dzwonek dla firm na złożenie oświadczenia

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 11:38
Jutro minie termin składania oświadczeń pozwalających na zamrożenie cen prądu w drugiej połowie roku. Mogą je składać między innymi właściciele mikro i małych firm, a także osoby zarządzające szpitalami i jednostkami sektora finansów publicznych.
Audio
  • Minister energii Krzysztof Tchórzewski: możliwość zamrożenia cen prądu mają też rolnicy (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, AphichetC

Pierwotnie termin składania oświadczeń o statusie odbiorcy końcowego minął pod koniec lipca, ale znowelizowana przez Sejm ustawa wydłużyła czas do 13 sierpnia.

Nie tylko firmy, ale też rolnicy

Minister energii Krzysztof Tchórzewski przypominał niedawno, że możliwość zamrożenia cen prądu mają też rolnicy. Dodał, że rolnicy rozliczający się w ramach taryfy G nie muszą składać oświadczeń, ponieważ wszystkie gospodarstwa domowe mają w tym roku zamrożone ceny prądu. O możliwości złożenia oświadczenia powinni natomiast pamiętać rolnicy rozliczający się na przykład w ramach taryfy C.

Dokumenty do dostawcy

Oświadczenie potwierdzające status odbiorcy końcowego należy składać u dostawców energii. Pozwoli to na utrzymanie w drugim półroczu tego roku cen energii z 30 czerwca ubiegłego roku.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: energia elektryczna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak