X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Surcharge

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 18:29
Surcharge jest to dodatkowa opłata, jaką ponosi klient dokonujący operacji kartą płatniczą. Może to być opłata naliczana przez punkt przyjmujący płatności kartą od klienta lub przez operatora bankomatu.
Audio
  • Co to jest opłata surcharge, tłumaczy Katarzyna Pawłowicz z PKO Banku Polskiego./Karolina Mózgowiec, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Katarzyna Pawłowicz z PKO Banku Polskiego.
Katarzyna Pawłowicz z PKO Banku Polskiego.Foto: Polskie Radio

Obecnie w Polsce trwają ustalenia dotyczące możliwości powszechnego wprowadzenia naliczania opłaty surcharge od klientów. Zdarzają się już pojedyncze przypadki występowania opłaty w sklepach internetowych, które mają niższe marże. Jest ona niewielka i nie przekracza 2 procent wartości operacyjnej.

Trudno określić, na jakim poziomie może być ustalona opłata surcharge, spodziewamy się, że wraz z jej upowszechnieniem będzie prawdopodobnie określona jej maksymalna wysokość – mówi Katarzyna Pawłowicz z PKO Banku Polskiego.

Opłaty surcharge występują w innych krajach, najpowszechniej w Stanach Zjednoczonych. ​

Karolina Mózgowiec

 

 

''

Zobacz więcej na temat: karta płatnicza
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karta płatnicza dla dziecka na wakacje? Co warto wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 18:12
Wyjeżdżającemu na letni obóz dziecku warto dać kartę płatniczą z pieniędzmi przeznaczonymi na wszelki wypadek. Co ważne, jeśli nic złego się nie zdarzy, pociecha nie będzie mogła ich wykorzystać. Na rynku dostępne są dwa rodzaje kart – przedpłacone oraz te dedykowane do młodzieżowych rachunków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smartfon zastąpi karty płatnicze. Visa i MasterCard zagrożone

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 21:31
Wciąż czekamy na mobilną rewolucję w płatnościach, kiedy zamiast karty będziemy używali telefonu. Sześć banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank i PKO Bank Polski współtworzy Polski Standard Płatności, który zapewni obsługę zintegrowanemu systemowi płatności mobilnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Płatność kartą powyżej 10 zł". Sprzedawcy nie mogą ustalać kwot minimalnych

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 12:20
Zgodnie z prawem sprzedawcy posiadający terminale mogą określać minimalną kwotę płatności kartą lub nawet odmówić przyjęcia płatności w tej formie, jednak nie pozwalają im na to umowy zawarte z organizacjami płatniczymi - mówią eksperci.
rozwiń zwiń