Powstała nowa Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie. Jakie ma cele?
Przestała działać Rada Gospodarki Żywnościowej, w jej miejsce została powołana Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie. O zmianach mówi w radiowej Jedynce nowy przewodniczący Rady Jerzy Wierzbicki.
2016-09-11, 13:00
Posłuchaj
- Zmienił się przede wszystkim zakres reprezentacji. W Radzie Gospodarki Żywnościowej mieliśmy przede wszystkim organizacje przetwórców. Natomiast teraz jest znacznie większa liczba organizacji, które wydelegowały swoich przedstawicieli do Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie. Mamy szeroką reprezentację organizacji rolniczych – mówi przewodniczący Rady Jerzy Wierzbicki.
Priorytety Rady
Jakie cele stawia przed sobą nowy organ doradczy, jakie są priorytety Rady?
- Tematem numer 1. jest Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Trzeba zadbać, aby rolnictwo i przemysł żywnościowy tam były odpowiednio zauważone i docenione. Do końca września jest czas na wyrażenie opinii. Drugi temat to przygotowany w ministerstwie Program rozwoju głównych rynków rolnych. Dokument ten jest przygotowany jako propozycja dla środowiska organizacji branżowych, aby tam wprowadziły swoje uwagi, doprecyzowały cele, jakie chcielibyśmy postawić sobie i my, i resort – wyjaśnia gość radiowej Jedynki.
W Radzie reprezentowanych jest ponad 100 organizacji. Każda z nich delegowała do prac w Radzie po jednym przedstawicielu - bez możliwości zastępstwa czasowego, szczególnie w przypadku głosowań.
Elżbieta Mamos, awi
Polecane
REKLAMA