SGGW kolebką... start-upów

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie powstało wiele start-upów, czyli nowych firm założonych przez studentów. Z ich osiągnięciami można się było zapoznać podczas Dni SGGW, zorganizowanych w piątek i sobotę.

2017-05-21, 13:00

SGGW kolebką... start-upów
Pałac Ursyna, w którym mieści się rektorat SGGW. Foto: Hubert Śmietanka/Wikimedia Commons

Posłuchaj

O start-upach, które powstały na SGGW, i wpsraciu, na jakie mogą liczyć, mówi w „Agro-Faktach” radiowej Jedynki Katarzyna Janicka, menedżer w Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (Dariusz Kwiatkowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
+
Dodaj do playlisty

Młode firmy rozwijają działalność w różnych dziedzinach biznesu, wyjaśnia Katarzyna Janicka, menedżer w Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, wspierającej start-upy.

- W SGGW mamy ponad 100 start-upów, zarówno w branży technologicznej, jak i branżach typowo humanistycznych. Wspieramy start-upy w rozwoju ich biznesu, w tym pierwszym etapie prowadzenia własnej działalności. Jest mnóstwo start-upów, które wychodzą na rynek i osiągają sukcesy, również pozyskują inwestorów – mówi gość radiowej Jedynki.

Różne formy wsparcia start-upów 

W Warszawie Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości skupia obecnie około 600 start-upów. Mogą one liczyć na rozmaite formy wsparcia.

- Przede wszystkim to wsparcie formalne, bo każdy start-up, każda osoba, która decyduje się na własną działalność, jest specjalistą w swojej wąskiej dziedzinie biznesu. Pomagamy osobom przede wszystkim w formalnościach, w obsłudze prawnej, obsłudze księgowej, realizujemy szkolenia biznesowe oraz bezpośrednie doradztwo i mentoring dla młodych przedsiębiorców. Organizujemy networkingi i start-up mixery, gdzie nawiązujemy wspólne relacje. Start-upy poznają się, nawiązują partnerstwa biznesowe i okazuje się, że mają te same problemy na początku prowadzenia swojego biznesu. Realizujemy projekt „Włącz się do gry” dla przedsiębiorczych kobiet. Kobiety na etapie zmiany potrzebują wsparcia zarówno merytorycznego, jak i bardzo osobistego. Spotykamy się co miesiąc, aby porozmawiać o naszych bolączkach, wyzwaniach. Zawsze zapraszamy bohaterkę spotkania, która osiągnęła sukces biznesowy. Dzięki tym spotkaniom rozwijamy się, poznajemy, nawiązujemy nowe kontakty i budujemy wzajemną grupę wsparcia w biznesie – mówi Katarzyna Janicka.

REKLAMA

Dni SGGW zakończyły się w sobotę, ale jeszcze w niedzielę na terenie uczelni przy Nowoursynowskiej można zwiedzać wystawę akwarystyczną. 

Dariusz Kwiatkowski, awi

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej